18.08.2017

Навіщо потрібні передтренувальні комплекси

Александр Горбач
Персональный фитнес тренер селебрити и предпринимателей
Навіщо потрібні передтренувальні комплекси
Серед усіх видів спортивного харчування, передтренувальні  комплекси — це самий молодий напрямок. Незважаючи на це, їх популярність серед спортсменів невпинно росте, завдяки своїй дії — підвищення витривалості під час тренувань і збільшення енергетичного запасу.

Скільки існує спортсменів, стільки є і передтренувальних  комплексів, так жартують дієтологи. Іскра правди в цьому є, тому що видів такого харчування розроблені десятки.

Класи передтренувальних комплексів

Умовно, вони всі розбиті на два підкласи — багатокомпонентні і малокомпонентні. Крім кількості речовин в складі, вони відрізняються ще розміром порцій і ефективністю дії. 

Багатокомпонентні комплекси містять до 50 різних речовин, кожен з яких стимулює певні м'язи або ділянку мозку. Наприклад, креатин сприяє збільшенню витривалості, а аргінін — працездатності. Амінокислоти BCAA, що входять до складу всіх комплексів, швидко відновлюють організм після важкого тренування. Як правило, достатньо кілька десятків грамів суміші перед тренуванням для отримання максимальної витривалості під час занять.

Малокомпонентні комплекси містять значно меншу кількість речовин, в порівнянні зі своїм більш містким аналогом. Через високу концентрацію певних речовин такий вид харчування рекомендують вживати в невеликих порціях по кілька грамів.

Передтренувальний комплекс допомагає спортсменам досягти величезних результатів під час тренування. Звичайно, не без допомоги активних речовин, що входять до його складу.

  • Підвищена концентрація уваги під час тренувань — це заслуга безводного кофеїну, лимонника, герані, тирозину.
  • За поліпшення кровотоку і пампінг м'язів відповідає аргінін та різні його модифікації. Наприклад, аргінін альфа-кетоглюрат або норвалін;
  • Збільшенню працездатності і витривалості на тренуваннях допомагає креатин, бета-аланін.


Крім збільшення тренувальних показників, комплекси виконують ще одну важливу функцію — допомагають організму насичуватися киснем і підвищують загальний тонус організму. Хоча це не яскраво проявляється під час спортивних занять, постійне поповнення енергетичного балансу відіграє важливу роль в витривалості спортсмена. 


Для досягнення максимального ефекту рекомендується вживати 
передтренувальні комплекси за 5-6 годин до сну. Кофеїн і тонізуючі елементи, які входять до складу суміші, досить активно впливають на організм, тому вечірній прийом може позначитися на якості сну.


Якісні комплекси (або бустери) підвищують концентрацію під час тренування, покращують силові показники і витривалість. Однак існує ризик придбати «пустушки» - так звані, полегшені версії, які не дають зовсім ніякого результату.

Перейти до покупок

Відгуки про Навіщо потрібні передтренувальні комплекси 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті