Корінь солодки (DGL)

Фільтри
Код товару: 30811
Licorice Root 450 mg 100 Veg Capsules
NOW Foods (USA) США,  в капсулах | в овочевих капсулах | вегетаріанські капсули

Корінь солодки прийшов у світ із китайської медицини багато років тому. У цій області лакриця (друга назва цієї рослини) є однією з трав. Мало хто досі не чув про її чудодійні протизапальні властивості.

Вона належить до сімейства бобових, однак у медичних цілях використовуються не плоди, а розвинене деревоподібне кореневище. Коріння ріжуть, сушать і використовують для приготування різних засобів, оскільки завдяки своєму складу воно має безліч різних корисних ефектів на організм людини.

Корінь солодки корисний при лікуванні захворювань дихальної системи — від фарингіту до бронхіту та бронхіальної астми. Позитивний вплив він надає також на шлунок, печінку та серцево-судинну систему. Однак, як його правильно приймати?

Використовувати в домашньому побуті сировину у вигляді коріння рослини не дуже раціонально з таких причин:

 • щоб використати його, корінь потрібно обробляти — сушити та заварювати, що значно подовжує та ускладнює процес отримання корисних речовин;
 • прийом солодки в необдумано великих дозах може призвести до небажаних наслідків;
 • такий спосіб застосування можливий лише в домашніх умовах, тоді як життєві ситуації не завжди дозволяють спокійно прийняти вдома корисний комплекс.

Щоб уникнути подібних труднощів, можна приймати корінь солодки у вигляді сертифікованих харчових добавок. У них встановлено допустиме дозування, до них додається інструкція, дотримуючись якої ви не зашкодите собі.

Які корисні речовини містяться в корені солодки?

Лакриця багата на різні потрібні нутрієнти. Ось основні з них:

 1. Гліциризин. Стимулятор роботи війчастого епітелію, за рахунок чого виявляє властивості муколітика. Метаболізується в не менш активну гліциризинову кислоту.
 2. Ліквіритин, ліквіритигенін, ліквіритозид, уралозид. Флавоноїди, що виявляють антиоксидантні та протизапальні властивості. Вони захищають клітини організму від пошкодження вільними радикалами, запобігаючи їх старінню та руйнуванню. Це покращує регенеративні здібності тканин, що важливо під час усунення процесів запалення. Наступна функція — нормалізація жирового обміну. Це також захищає від розвитку атеросклерозу та полегшує перебіг наявного. Вони мають спазмолітичний ефект, розслабляючи гладку мускулатуру.
 3. Гліциризинова кислота. Має виражену противірусну дію за рахунок інгібування фосфоруючої кінази та стимуляції синтезу інтерферону. Таким чином, вірус знищується, навіть не потрапивши в клітину і не почавши розмножуватися. Зменшує інтенсивність прояву запальних процесів, має незначні знеболювальні властивості. Підсилює дію кортикостероїдних гормонів при сумісному прийомі, зменшуючи тривалість лікування ними. Пригнічує синтез холестерину.
 4. Сапоніни. Піноутворювачі, здатні розріджувати мокротиння та слиз у бронхах, провокуючи дихальні шляхи до відкашлювання.
 5. Рутин. Збільшує еластичність судинної стінки, оберігаючи її від розривів. Позбавляє від дрібної кровоточивості. Бере участь у процесах тканинного дихання, має сильні антиоксидантні властивості. Запобігає руйнуванню аскорбінової кислоти, дозволяючи їй виявляти свої ефекти повною мірою.
 6. Аскорбінова кислота. Підвищує резистентність організму до захворювань, вкорочує період реконвалесценції. Також знижує проникність судинної стінки, зменшуючи набряк у разі запалення — це знижує інтенсивність проявів патологічного процесу.
 7. Аспарагін. Необхідний для нормального поділу клітин та правильної передачі генетичного матеріалу. Є імуномодулятором. Сприяє передачі імпульсу між нервовими клітинами.
 8. Ефірні олії. Мають подразнюючу дію на слизову оболонку бронхів, провокуючи відхаркування. В області запаленої слизової оболонки виявляють деякий бактерицидний ефект.

Які ефекти варто очікувати від прийому?

Спектр дії лакриці охоплює безліч областей. До нього належать:

 1. Сильний протизапальний ефект. Його забезпечує в основному гліциризинова кислота за рахунок подібності до ефектів стероїдів. Заради цього корінь солодки застосовується при фарингітах, запаленнях у ротовій порожнині та в шлунково-кишковому тракті, запаленні бронхів.
 2. Відхаркувальний ефект. Завдяки гліциризину та сапонінам війчастий епітелій бронхів стає більш активним і просуває слиз вгору, очищаючи дихальні шляхи. Додаткова здатність піноутворення робить мокроту менш густою, і її легко відкашлювати.
 3. Спазмолітичний ефект. Флавоноїди у складі кореня розслаблюють м'язи (зокрема, гладку мускулатуру бронхів), полегшуючи процес дихання та кашлю; зменшуючи симптоми передменструального синдрому.
 4. Антиатеросклеротичний ефект. Лакриця здатна знижувати рівень холестерину в крові та профілактувати утворення бляшок. На фоні атеросклерозу, що вже маніфестував, клінічний ефект полягає в полегшенні перебігу.
 5. Гепатопротекторний. Метаболізуючись у печінці, зменшує запалення у гепатоцитах або не дає йому там розвинутися.
 6. Гастропротекторний. Реалізується за рахунок слизу, який обволікає шлунок і попереджає розвиток гастриту та виразкового ураження.

Де можна купити ці добавки в Україні?

Інтернет-магазин BCAA.UA має в своєму розпорядженні великий асортимент харчових добавок, серед яких представлений і корінь солодки. Декілька причин обрати саме наш магазин:

 • заявлені на сайті виробники давно представлені на світовому ринку і заслужили на довіру покупців;
 • на всю продукцію представлені сертифікати та гарантії якості;
 • зручна цінова політика — на сайті завжди вказані актуальні ціни, періодично на топові товари відбуваються різноманітні акції.

Якщо ви відчуваєте труднощі в підборі відповідної харчової добавки, зверніться за допомогою до менеджерів. Вони допоможуть визначитись із вибором, розкажуть, на що варто звернути увагу та вкажуть на важливі критерії.

Будь-який продукт можна придбати в кілька кліків за допомогою розділу «Кошик». Будьте уважні, оформляючи доставку — для тих, хто проживає у Києві, є можливість замовити товар в один із стаціонарних магазинів, адреси яких вказані на сайті. У будь-яку точку країни є швидка доставка за допомогою пошти.