Лютеін (Lutein)

Фільтри
Код товару: 32456
Solgar, Lutein 20 mg, 60 Softgels
Solgar США,  в капсулах | м'які гелеві капсули
859 грн
Код товару: 32483
Solgar, Lutein 40 mg, 30 Softgels
Solgar США,  в капсулах | м'які гелеві капсули
799 грн
Код товару: 32777
Olimp Labs, Gold Lutein, 30 Capsules
Olimp Labs Польща,  в капсулах
369 грн
Код товару: 35989
Ostrovit, Lutein, 30 Softgels
Лютеїн у зручній формі капсул.
Ostrovit Польща,  в капсулах | м'які гелеві капсули
279 грн
Лютеїн у зручній формі капсул.
Ostrovit
Код товару: 33144
Now Foods, Clinical Strength Ocu Support, 90 Veg Capsules
NOW Foods (USA) США,  в капсулах | в овочевих капсулах | вегетаріанські капсули,  90,  Вітамін C | Вітамін A | Лютеїн | Вітамін B
Код товару: 33428
Puritan's Pride, Lutigold Extra 60, Rapid Release Softgels
Puritan's Pride США,  в капсулах | гелеві капсули швидкого вивільнення,  60,  Лютеїн
Код товару: 32042
Solgar, Bilberry Ginkgo Eyebright Complex Plus Lutein, 60 Vegetable Capsules
Solgar США,  в капсулах | в овочевих капсулах | вегетаріанські капсули
Код товару: 31970
Puritan's Pride, Lutigold Extra with Zeaxanthin, Healthy Eyes 30 Rapid Release Softgels
Обеспечит поддержку здоровья глаз.
Puritan's Pride США,  в капсулах | гелеві капсули швидкого вивільнення,  30,  Лютеїн | Lutigold™ Lutein
Обеспечит поддержку здоровья глаз.
Puritan's Pride
Код товару: 34342
Swanson, Synergistic Eye Health, Lutein & Zeaxanthin, 60 Softgels
Добавка містить лютеїн з екстракту календули та зеаксантин із паприки.
Swanson Канада,  в капсулах | м'які гелеві капсули,  60,  Лютеїн
Добавка містить лютеїн з екстракту календули та зеаксантин із паприки.
Swanson
Код товару: 28175
Eye & Vision Support Formula 90 капсул
Добавка, яка спрямована на підтримку здоров'я ваших очей!
San США,  в капсулах
Добавка, яка спрямована на підтримку здоров'я ваших очей!
San
Код товару: 30475
Lutein Vision Guard with Lutemax® 2020 30 Rapid Release Softgels
Puritan's Pride США,  в капсулах
Код товару: 32595
Swanson, Lutein 10 mg, 60 Softgels
Swanson Зроблено у Канаді для США,  в капсулах | м'які гелеві капсули
Код товару: 32950
Puritan's Pride, Lutein 40 mg with Zeaxanthin (Лютеин с Зеаксантином), 120 Softgels
Puritan's Pride США,  в капсулах | м'які гелеві капсули

Здебільшого нутрієнти мають комплексний вплив на наш організм. Але є і ті, хто має єдину корисну властивість, що, звичайно ж, не є мінусом і не робить речовину менш затребуваною. Саме таким нутрієнтом вважається лютеїн.

Лютеїн відноситься до антиоксидантів каротиноїдів і міститься в клітинах багатьох рослин. Якщо простіше, каротиноїди – це речовини, що відповідають за насиченість, колір різних овочів та фруктів. Яскраво-червоні, жовті, оранжеві відтінки і є тими самими пігментами – каротиноїдами. У рослинному світі вони не просто надають кольоровість, а безпосередньо впливають на здоров'я представників флори. Виникає цілком доречне запитання – а до чого тут люди? Справа в тому, що в нашій сітківці ока, а саме в жовтій плямі (це ключове місце гостроти зору) міститься лютеїн і найцікавіше, що він є головним пігментом жовтої плями. І ось з цього моменту давайте докладніше.

Лютеїн – основний фактор здоров'я очей

Відразу варто зазначити, що цей елемент не синтезується організмом і надходить до нас виключно з продуктів харчування. Існує всього два харчові каротиноїди, які накопичуються в нашій сітківці і лютеїн один з них. Представлена ​​речовина є життєво необхідним антиоксидантом очної області, від якого безпосередньо залежить зір та загальне здоров'я зорової системи. Нутрієнт охоплює весь спектр захисних та відновлювальних функцій, а саме:

 • пригнічує запальні процеси;
 • захищає від окислювального стресу;
 • підвищує чіткість зору та контрастну чутливість;
 • знижує ризик пошкодження тканини ока від відблисків та сонячного світла;
 • надає потужний бар'єр від УФ-випромінювання.

Такий процес, як дегенерація жовтої плями та погіршення зору має незворотний шлях – вік. Лише кілька десятиліть тому поріг активності прояву вікової дегенерації вище представленої області перебував у межах 40+ років життя. У наші дні ця цифра значно нижча, що цілком закономірно, адже навантаження на очі відчутно збільшилося. Звичайно ж, цьому фактору посприяв стрімкий розвиток цифрових технологій, які в сучасному світі змушують працювати зорову систему в наднавантаженому режимі. Це один з факторів, чому лютеїну, що надходить ззовні, часто недостатньо. І тоді для підтримки здоров'я очей у раціон додають біодобавки з даним нутрієнтом. Крім вищеописаних захисних та відновлювальних функцій, цей каротиноїд мінімізує ризик розвитку, а також сприяє прискореному лікуванню при середніх та тяжких захворюваннях зорової системи, а саме:

 • діабетична ретинопатія;
 • катаракта;
 • синдром сухого ока;
 • вікова дегенерація жовтої плями.

Виходить досить цікавий поворот подій. Наш організм неймовірно розумний, гнучкий, самодостатній та різнобічно розвинений механізм. Але при цьому для стабільного функціонування одного з п'яти основних органів чуття (зору) цей механізм не передбачив можливості синтезу необхідної речовини. З одного боку, немає жодних проблем отримувати лютеїн з продуктів харчування, але нас цікавить не надходження нутрієнта, а безпосередньо його засвоюваність. І тут є моменти, про які слід знати.

Біодоступність лютеїну, як часта причина недостатньої підтримки здоров'я зорової системи

Лютеїн міститься в багатьох кольорових рослинних продуктах – це жовті, червоні овочі та фрукти, а також темно-листові овочі. Досить велика концентрація речовини знаходиться у нерослинній їжі, а саме у яйцях. Крім достатньої кількості лютеїну, яєчний жовток надає відмінну засвоюваність останнього. Пов'язано це з тим, що нутрієнт є жиророзчинною речовиною, відповідно жирова складова жовтка надає чудову біодоступність даному каротиноїду.

З цим фактором пов'язана перша проблема дефіциту. Особливі харчові потреби, різні дієти, у яких вживання жирів мінімальне, різко обмежують абсорбцію лютеїну, отриманого з рослинних продуктів. Найпоширенішим симптомом при дефіциті речовини є зниження гостроти та різкості зору, особливо у темний час доби. Подальша дестабілізація зорової системи проявляється у нездатності розрізняти червоний і зелений колір, а далі слідує активна фаза руйнування даного органу чуттів загалом. При цьому варто враховувати один важливий момент. Відновити баланс речовини швидко не вдасться, тому що процес стабільного засвоєння нутрієнта при щоденному достатньому споживанні настає лише через 3-4 тижні. Це за умови, що каротиноїд надходитиме ззовні в максимально доступній формі, тобто з наявністю жирів. У цьому випадку саме харчові добавки з лютеїном будуть максимально ефективним та раціональним рішенням для відновлення балансу речовини. Чому слід придбати біодобавку, а не намагатися наситити організм продуктами харчування із лютеїном? Все просто:

 • в біодобавці міститься необхідна концентрація нутрієнта;
 • речовина надходить до організму з максимально можливим рівнем засвоєння;
 • відсікається ризик недоотримання нутрієнта через погану абсорбцію;
 • не потрібно кардинально змінювати раціон харчування. До того ж це не завжди можливо як за станом здоров'я, так і по індивідуальними причинами, пов'язаними з вибором меню харчування.

Довідавшись про це все, може виникнути питання – якщо лютеїн вважається антиоксидантом, то чому він впливає лише на зорову систему? І справді це не зовсім так. Ми говорили на початку, що цей нутрієнт має єдину корисну властивість, але точніше сказати не єдину, а основну. Дивлячись на загальну картину впливу речовини, все стає набагато цікавішим.

Лютеїн: весь перелік підтримки організму

Вище основний наголос був на зоровій системі, тому що речовина концентрується в самому центрі сітківки ока. Але наш організм – це цілісний механізм, отже даний каротиноїд зачіпає й інші життєво важливі системи. Лютеїн сприятливо впливає на роботу наступних органів:

 • серце – зниження рівнів холестерину та тригліцеридів мінімізують ризик появи серцевих захворювань;
 • мозок – покращення пам'яті та когнітивних функцій.

До того ж, діючи у щільному тандемі з іншими каротиноїдами, лютеїн знижує ризик виникнення новоутворень, зокрема в області підшлункової залози та грудей. Купити харчову добавку з лютеїном у Києві та в Україні можна на сайті BCAA.UA. Наш широкий асортимент містить виключно сертифіковані вітамінно-мінеральні комплекси, рослинні екстракти і спортивне харчування за доступними цінами. При необхідності фахівці інтернет-магазину з радістю дадуть відповіді на ваші питання, проконсультують і допоможуть обрати відповідний високоякісний комплекс від світових виробників. Дбайте про своє здоров'я, щоб мати можливість жити на повну.