Лікопен

Фільтри
Код товару: 31059
Lycopene 10 mg 100 Rapid Release Softgels
Ликопин помогает поддерживать здоровье сердца и простаты.
Puritan's Pride США,  в капсулах
Ликопин помогает поддерживать здоровье сердца и простаты.
Puritan's Pride
Код товару: 31456
Lycopene 20 mg 60 Rapid Release Softgels
Puritan's Pride США,  в капсулах | гелеві капсули швидкого вивільнення
Код товару: 33204
Now Foods, Lycopene 10 mg, 60 Softgels
Лікопін - каротиноїдний пігмент, що визначає забарвлення плодів деяких рослин.
NOW Foods (USA) США,  м'які гелеві капсули | в капсулах
Лікопін - каротиноїдний пігмент, що визначає забарвлення плодів деяких рослин.
NOW Foods (USA)
Код товару: 33429
Puritan's Pride, Lycopene 40 mg (Ликопин), 60 Rapid Release Softgels
Puritan's Pride США,  гелеві капсули швидкого вивільнення | в капсулах
Код товару: 34823
Now Foods, Lycopene 10 mg, 120 Softgels
Лікопін - каротиноїдний пігмент, що визначає забарвлення плодів деяких рослин.
NOW Foods (USA) США,  в капсулах | м'які гелеві капсули
Лікопін - каротиноїдний пігмент, що визначає забарвлення плодів деяких рослин.
NOW Foods (USA)

Здавалося б, чим ще може здивувати пігмент, крім кольорового забарвлення? І в цей момент з'являється лише одна думка – ох, з чого почати? Нашому організму життєво потрібні пігменти зі світу флори, які називаються каротиноїдами. Саме вони роблять болгарський перець жовтим, томати червоними, а моркву помаранчевою. У рослинах представлені елементи виконують непросто роль колірного агента, а безпосередньо впливають на життєвий цикл, підтримуючи загальне здоров'я. Таку ж функцію вони виконують і в тілі людини, виступаючи незамінно важливими біологічно активними речовинами. Одним із яскравих представників цього класу нутрієнтів є лікопін.

Серед усіх каротиноїдів за своїми антиоксидантними властивостями лікопін поступається лише астаксантину, який у цьому середовищі корисних речовин тримає першість у боротьбі з вільними радикалами. Але у свою чергу лікопін теж має золоту медаль із почесним першим місцем, адже саме він є провідною речовиною серед каротиноїдів у крові та тканинах нашого організму. Якщо коротко, то лікопін є особливо важливим і потужним дезактиватором АФК (активні форми кисню) в нашому тілі. А якщо докладніше, то сідайте зручніше найцікавіше тільки починається.

Чому насичення організму лікопіном простий і водночас складний процес?

Одразу слід зазначити, що нутрієнт не синтезується організмом і ми його отримуємо виключно з продуктів харчування, а саме:

 • грейпфрутів;
 • томатів;
 • червоного апельсина;
 • кавуна;
 • спаржі;
 • червоної капусти та червоного перцю.

Є ще один високоефективний спосіб доставити в організм лікопін  купити харчову добавку з цим елементом. Цей спосіб простіше і продуктивніше з усіх боків, але зараз трохи про інше. Даний каротиноїд має досить низьку біодоступність, яка пов'язана з його певними особливостями речовини та супутнім хімічним процесом у наших центральних системах. Давайте розглянемо цей момент детальніше.

β-окислення (процес метаболізму, при якому жирні кислоти піддаються деградації) є учасником метаболізму лікопіну, а якщо простими словами, речовина досить швидко виводиться з організму шляхом сечовипускання. При цьому є позитивний момент – цей каротиноїд може накопичуватися в органах, а саме:

 • у високих концентраціях лікопін накопичується в печінці, надниркових залозах та жировій тканині;
 • у низькій концентрації у нирках, яєчниках, легенях та простаті.

Загалом можна з упевненістю сказати, що при стабільному різноплановому раціоні даного пігменту в організмі достатньо. Але є суттєва різниця між наявністю та впливом, адже просто вживання нутрієнтів зовсім не дає гарантії належного їх засвоєння організмом. Цей момент безпосередньо зачіпає лікопін. По-перше, це жиророзчинна речовина, а значить вимагає достатньої наявності жирів для засвоєння. По-друге, активна концентрація речовини в організмі безпосередньо залежить не тільки від швидкості кишкової абсорбції. Лікопін є потужним антиоксидантом, але при цьому ті самі активні форми кисню та оксиду азоту (окислювальний стрес) неймовірно швидко витрачають запаси елемента. З цього можна дійти невтішного висновку, що його баланс залежить від загальної концентрації антиоксидантів у тілі людини. Простими словами, щоб якісно виконувати свою роботу, а не просто бути присутнім в організмі, представленому каротиноїду, потрібне дотримання певних умов, а саме:

 • регулярне надходження нутрієнта ззовні;
 • достатня кількість жирів у раціоні;
 • стабільний та якісний загальний рівень антиоксидантного захисту в організмі;
 • відсутність захворювань центральних систем організму, особливо у хронічній формі.

Розібравши останній пункт детальніше, питання про важливість необхідного балансу лікопіну відпаде саме собою.

Вплив крихітного пігменту на здоров'я та життя в цілому

Як ми вже з'ясували, речовина має досить низьку біодоступність, до того ж, засвоюваність лікопіну відчутно знижується з віком і тягне за собою цілий ланцюжок деструктивних процесів. Також присутня мало приємна залежність, пов'язана з нутрієнтом та патологічними станами. При нестачі речовини зростає можливість прояву трьох факторів:

 • дестабілізація серцево-судинної системи;
 • розвиток діабету 2-го типу;
 • прояв нейродегенеративних розладів.

Якщо ж активність останніх дисфункцій відбулася з інших причин, то незалежно від цього, цей прецедент безпосередньо впливає на баланс лікопіну в організмі, швидко знижуючи його рівень і тим самим збільшуючи перебіг захворювань. Як показує медична практика, при серцево-судинних захворюваннях низький рівень каротиноїдів у плазмі, у тому числі і лікопіну, з великою ймовірністю є невтішним прогнозом у вигляді летального кінця.

Загалом позитивний вплив нутрієнта на профілактику та лікування широкого спектру захворювань було оцінено та схвалено багатьма метааналітичними дослідженнями. Загальна благотворна дія елемента охоплює значний перелік патологій, а саме:

 • захисна дія проти раку простати;
 • інгібуюча дія на розмноження та прогресування клітин колоректального раку;
 • підтримує функції організму в максимально можливому стабільному стані при метаболічному синдромі;
 • відіграє важливу роль у первинній та вторинній профілактиці захворювань кровоносної системи;
 • лікопін є природним нейропротекторним засобом, який підтримує належну роботу когнітивних функцій;
 • бере активну участь у лікуванні різних нейрональних захворювань (церебральна ішемія, хвороба Паркінсона, хвороба Альцгеймера, епілепсія та інші);
 • нормалізує окремі процеси в ЦНС, що дозволяє мінімізувати ризик депресивних станів прогресувати у важку форму.

При цьому лікопін попереджає багато захворювань шкіри, порожнини рота і зубів. Враховуючи всі ці властивості та низький поріг засвоюваності, виникає питання – як не допустити нестачу нутрієнта? Насправді все не так страшно і наситити організм даним каротиноїдом не важко.

Насичуємо організм лікопіном: добова потреба

Добова потреба у лікопіні становить 5-10 мг на добу у звичайному стані та підвищені дозування (за призначенням лікаря) у дефіцитному. Перекладаючи це мовою раціону, ось цифри для деяких свіжих продуктів для здорової людини:

 • томати – 200-350 г/добу;
 • грейпфрут – 200-250 г/добу;
 • натуральний томатний соус – 50-100 г/добу;
 • кавун – 100-200 г/добу;

Ці цифри усереднені, оскільки занадто багато змінних, що безпосередньо впливають на засвоюваність речовини. Починаючи від кількості жирів у раціоні та закінчуючи віком, а також загальним станом здоров'я. Простіший і ефективніший спосіб наситити організм нутрієнтом – купити біодобавку з лікопіном. Головними перевагами такого методу є ідеально вивірені дозування речовини та наявність необхідних жирів для максимальної біодоступності.

Купити у Києві лікопін у вигляді харчової добавки з можливістю доставки по всій Україні можна в інтернет-магазині BCAA.UA. Ми маємо виключно сертифіковану продукцію від світових виробників за доступною ціною. При необхідності менеджери сайту з радістю проконсультують і допоможуть у виборі ідеального особисто для вас оздоровчого комплексу.