Витривалість

Спортивне харчування для витривалості

Сьогодні на полицях спеціалізованих магазинів можна знайти найрізноманітніші препарати і добавки, які допоможуть поліпшити тренувальні показники. Потрібно розрізняти їх основні різновиди, а також строго дотримуватися рекомендацій до вживання, щоб не заподіяти шкоди своєму здоров'ю. Вибрати спортивне харчування для витривалості допоможе опис, наведений нижче.

Передтренувальний комплекс. Ця добавка допомагає підвищити працездатність, фізичну стійкість і силу, насичує організм енергією, сприяє швидкому відновленню м'язової тканини. До її складу входять адаптогени, бета-аланін, мінерали, анаболіки, стимулятори – висока концентрація таких компонентів має виражений ефект. Врахуйте, що він триває всього пару годин. Приймати передтренікі потрібно безпосередньо перед заняттям спортом, строго дотримуючись рекомендованої дози.

Креатин. Стимулює ріст м'язів, і, відповідно, зростання силових показників. Таке спортивне харчування для витривалості при бігу використовується перед змаганнями і марафонами як джерело додаткової енергії. Також його активно приймають бодібілдери, адже креатин допомагає у формуванні рельєфу і робить тренування більш тривалим, усуваючи симптоми м'язової втоми.

BCAA. Додатковий прийом амінокислот, які не виробляються організмом самостійно, уповільнює наступ втоми і процес закислення м'язів, потенційно продовжуючи тренування. Крім того, вони підвищують дію креатину і протеїну. Особливо корисно приймати BCAA напередодні важливого пробігу або змагання – перед тренуванням або безпосередньо в процесі нього, змішуючи в певній пропорції.

Протеїн. Він необхідний різним категоріям спортсменів, особливо спринтерам і бодібілдерам. Такий спортхарч для витривалості характеризується високим вмістом білка і різноманітністю видів – можна купити протеїнові суміші, сироватковий, рослинний, низьковуглеводних протеїн. Всі вони досить ефективно живлять м'язи. Але важливо пам'ятати – жодні препарати для підвищення витривалості, вітаміни або таблетки не роблять чудодійного ефекту. Для того, щоб розвинути в собі працездатність і фізичну стійкість, необхідно докладати певних зусиль.

Вітаміни та мінерали. Це речовини, без яких нормальна життєдіяльність людського організму є неможливою – у людей, що регулярно займаються спортом, потреба в них ще вище. Мінерали і вітаміни відповідають за збільшення витривалості, правильне функціонування внутрішніх органів і систем, вироблення енергії, відсутність синдрому постійної втоми, стимулюють обмінні процеси.

Витривалість, або здатність людини ефективно виконувати будь-яку роботу на протязі певного часу, не відчуваючи втоми, є важливою здатністю спортсмена. Вона служить показником того, що системи та органи функціонують чітко і злагоджено. Чим більше ваш запас стійкості, тим ефективніше будуть заняття спортом – адже витривалий атлет або бігун здатний досягти великих результатів. Розвивати стійкість треба поступово – для цього потрібно дотримуватися тренувального режиму, правильно харчуватися і вести здоровий спосіб життя. За допомогою звичайного раціону домогтися результату практично неможливо – щоб досягти ефекту, рекомендується вживати спортивне харчування для підвищення витривалості .