Набір маси

Спортивне харчування для набору маси

При виборі спеціальних добавок складно не розгубитися – сучасні виробники пропонують широкий вибір продукції. Але насправді спортхачу потрібно не так і багато: треба розрізняти його основні види та рекомендації до вживання. Крім того, багато дорогих добавок можна замінити на доступніші аналоги. Підібрати правильне спортивне харчування для набору м'язової маси допоможуть рекомендації, наведені нижче.

Протеїн. Він необхідний тим, хто бажає набрати вагу – без білків, що входять до його складу, м'язова тканина просто не зможе рости. Крім того, в протеїні практично відсутні жири і вуглеводи. Достатня кількість протеїнів залежить від декількох факторів, найчастіше рекомендується вживати 2-4 грами білка на один кілограм ваги. Протеїн для росту м'язів купити можна декількох видів:

  • сироватковий (відрізняється гарною засвоюваністю і високим вмістом амінокислот);
  • казеїновий (засвоюється дуже повільно, його рекомендується приймати перед сном);
  • низьковуглеводний (з мінімальною кількістю калорій);
  • протеїнові суміші (об'єднують кілька видів білків, це найбільш оптимальне спорт харчування для набору м'язової маси).

Гейнери. Цей СпортХарч виконує подвійну функцію: наповнює організм енергією і необхідними калоріями. Для ефективного зростання м'язової тканини потрібно, щоб кількість калорій, які ви отримуєте, було вища тієї що витрачаються. Як правило, гейнер складається з сироваткового протеїну, вуглеводів і жирів. Найчастіше при наборі маси його п'ють між основними прийомами їжі або після тренування, щоб швидше відновити м'язи.

Креатин. Він абсолютно безпечний для здоров'я, так як виробляється самим організмом, а в невеликій кількості міститься в червоному м'ясі. Але одним вживанням м'ясних продуктів заповнювати потреби спортсмена в цій корисній речовині неможливо. Він піднімає зміст АТФ (головного джерела м'язової енергії). Отже, на тренуванні ви викладаєтеся не на всі 100%, а на всі 200%.
Розрізняють креатиновие суміші і креатин моногідрат – і те, і інше бажано приймати після занять спортом.

BCAA. Амінокислоти з розгалуженими ланцюгами, які організм не здатний відтворювати самостійно. Такий СпортХарч на масу визнаний одним з найбільш корисних і ефективних, адже амінокислоти покращують процес регенерації, зростання і розвитку м'язів.

Батончики, глютамін. Прийом цих добавок не є обов'язковим, але вони здатні послужити хорошу службу в процесі набору ваги, допомагаючи швидше досягти потрібного результату. Важливо дотримуватися правил прийому таких препаратів. Рекомендується вибирати тільки якісне спортивне харчування для збільшення м'язової маси – від відомих виробників і в спеціалізованому магазині.

Для того, щоб м'язи стали рельєфними, а тіло – струнким і підтягнутим, потрібно правильно набирати м'язову масу. Одних занять фітнесом в даному випадку недостатньо, адже треба строго дотримуватися графіка тренувань і дотримуватися певного режиму харчування. Звичайного раціону занадто мало для того, щоб заповнити потреби організму. Для нормального росту м'язів він потребує додаткової порції поживних речовин. Щоб домогтися бажаного результату, потрібно підібрати спеціальне спортивне харчування для набору м'язової маси . Крім того, спортивні добавки для росту м'язів прискорюють їх відновлення, а також оберігають від руйнування в період регулярних інтенсивних тренувань.