Ніацин (Niacin)

Фільтри
Код товару: 32865
Now Foods, Flush-Free Niacin, 250 mg, 180 Veg Capsules
Ніацин (Вітамін B-3).
NOW Foods (USA) США,  в овочевих капсулах | в капсулах | вегетаріанські капсули
679 грн
Ніацин (Вітамін B-3).
NOW Foods (USA)
Код товару: 35220
Now Foods, Flush-Free Niacin, Double Strength, 500 mg, 90 Veg Capsules
Ніацин (вітамін B-3) є незамінним вітаміном B-комплексу.
NOW Foods (USA) США,  в капсулах | в овочевих капсулах | вегетаріанські капсули
629 грн
Ніацин (вітамін B-3) є незамінним вітаміном B-комплексу.
NOW Foods (USA)
Код товару: 35758
Now Foods, Niacinamide 500 mg, 100 Veg Capsules
Ніацинамід або вітамін B-3 у вегетаріанських капсулах.
NOW Foods (USA) США,  в капсулах | в овочевих капсулах | вегетаріанські капсули
359 грн
Ніацинамід або вітамін B-3 у вегетаріанських капсулах.
NOW Foods (USA)
Код товару: 29608
Niacin 500 mg 100 Rapid Release Capsules
Puritan's Pride США,  в капсулах | капсули швидкого вивільнення
Код товару: 29612
Niacin 1000 mg 60 Rapid Release Capsules
Puritan's Pride США,  в капсулах | капсули швидкого вивільнення
Код товару: 29916
Now Foods, Flush-Free Niacin, 250 mg, 90 Veg Capsules
Ніацин (Вітамін B-3).
NOW Foods (USA) США,  в капсулах | в овочевих капсулах | вегетаріанські капсули
Ніацин (Вітамін B-3).
NOW Foods (USA)
Код товару: 31145
Niacinamide 500 mg 100 Tablets
Puritan's Pride США,  в таблетках
Код товару: 29605
Niacin 100 mg 100 Coated Tablets
Puritan's Pride США,  в таблетках
Код товару: 31891
Niacin 500 mg, 100 Vegetarian Tablets
Обеспечивает диетическую поддержку здорового липидного профиля крови.
Gnc США,  в таблетках | вегетаріанські таблетки,  100,  Ніацін | Вітамін B
Обеспечивает диетическую поддержку здорового липидного профиля крови.
Gnc
Код товару: 34511
Swanson, Niacinamide 500 mg, 250 Capsules
Ніацин, або вітамін B3 у капсулах.
Swanson США,  в капсулах
Ніацин, або вітамін B3 у капсулах.
Swanson
Код товару: 34504
Swanson, Niacin 100 mg, 250 Tablets
Ніацин або вітамін B3 у таблетованій формі.
Swanson США,  в таблетках
Ніацин або вітамін B3 у таблетованій формі.
Swanson
Код товару: 34886
Now Foods, Niacin 500 mg, 250 Tablets
Ніацин (Вітамін B3) у таблетованій формі.
NOW Foods (USA) США,  в таблетках
Ніацин (Вітамін B3) у таблетованій формі.
NOW Foods (USA)
Код товару: 35070
Solgar, Niacin (Vitamin B3) 100 mg, 100 Tablets
Ніацин (вітамін B3) водорозчинний вітамін, що входить до складу B комплексу.
Solgar США,  в таблетках
Ніацин (вітамін B3) водорозчинний вітамін, що входить до складу B комплексу.
Solgar

Ніацин (вітамін В3, нікотинова кислота, PP, нікотинамід) як і всі вітаміни групи В допомагає перетворювати їжу в енергію. Але, крім цього, він взяв під свою опіку велику кількість життєво важливих процесів. Незважаючи на це, нікотинова кислота є досить примхливою корисною речовиною.

Вітамін В3 надходить до нас з неймовірно широкого і доступного раціону. До того ж наш організм сам здатний синтезувати нікотинову кислоту, але є деякі нюанси. Віддаючи перевагу рівному рівню балансу, невеликий дефіцит або надлишок ніацину відразу проявляється нестабільною роботою багатьох систем організму і поганим самопочуттям. Що характерно, цей момент не заважає бодібілдерам приймати додатково харчові добавки з цим нутрієнтом, перевищуючи потрібну добову норму в кілька разів, але тут є деякі аспекти. Давайте про все по порядку.

Ніацин: засвоєння і синтез

Якщо говорити про біодоступність, вона знаходиться на досить високому рівні. Перелік продуктів, з яких ми отримуємо цей вітамін, складає досить значний список:

 • м'ясні і рибні продукти;
 • крупи, хліб, гриби;
 • боби і горіхи;
 • багато рослинних джерел.

І все б добре, але для якісного та безперешкодного засвоєння в організмі повинна бути достатня кількість вітамінів В2 і В6, як мінімум. Біодоступність ніацину повністю залежить від цих мікронутрієнтів і ряду складних процесів. Тому говорити зі 100% упевненістю, що отримуючи нікотинову кислоту виключно з природних джерел, дефіцит неможливий – це дуже самовпевнено. Плюс до всього, алкоголь також значно перешкоджає засвоєнню вітаміну В3.

Але наш організм передбачив цей варіант і може спокійно синтезувати ніацин самостійно. Справа в тому, що синтез відбувається завдяки триптофану. А ця речовина потрапляє до нас виключно ззовні разом з продуктами харчування. Левова частка дієт, на жаль, зводить нанівець можливість відтворювати нікотинову кислоту. Для людей з особливими харчовими потребами цей момент особливо яскраво виражений.

Симптоматика дефіциту не райдужна, тому підживлювати організм біодобавками з даним нутрієнтом досить мудро. А як же можливість надлишку? Харчові добавки мають чітко вивірені дозування і якщо слідувати простим рекомендаціям від виробника, крім відмінного стану здоров'я, ніяких сюрпризів не буде. У чому ж така необхідність ніацину? І яка його роль в нашому житті?

Вітамін В3: відчуття, що життя прекрасне

Тримати цей нутрієнт в правильному балансі необхідно незалежно від віку і статі. Стабільна робота ЦНС – лише мала частка всіх переваг. Ніацин впливає на наступні процеси:

 • забезпечує дихання клітин і повноцінний ріст тканин;
 • налагоджує роботу шлунково–кишкового тракту;
 • відповідає за циркуляцію холестерину і сприяє його зниженню;
 • безпосередньо бере участь в метаболізмі жирів і вуглеводів;
 • виступає активним учасником в синтезі білків та інше.

Число метаболічних реакцій, з якими пов'язана нікотинова кислота, перевалює за 60. Окисно–відновні процеси, без яких просто неможливо налагоджене функціонування організму, відбуваються завдяки ніацину. Також він попереджає важке захворювання пелагра. Від цього і з'явилося одне з назв даного мікронутрієнтів, яке позначається, як PP (пелагра–профілактичний чинник). Нестача речовини тягне за собою цілі ланцюжки негативних факторів, які в результаті досить істотно можуть похитнути стан здоров'я. Симптоми дефіциту наступні:

 • зниження апетиту;
 • втома і швидка стомлюваність;
 • дратівливість і депресивний стан;
 • порушення сну;
 • зниження імунітету;
 • порушення роботи шлунково–кишкового тракту і т.д.

Якщо говорити про надлишок, то зовсім якихось страшних наслідків не буде. Вони швидше неприємні. Але з урахуванням того, що організм швидко виводить ніацин назовні турбуватися особливо не варто. Головне, при виявленні гіпервітамінозу вітаміну В3 не  продовжуйте прийом біопрепаратів з даним нутрієнтом, щоб не зіткнутися з важкими ускладненнями. З симптомів можуть бути:

 • блювота і діарея;
 • суха шкіра;
 • головні і м'язові болі.

Усі ці чинники додають ніацин в список незамінних, життєво необхідних і досить примхливих нутрієнтів. А як же атлети, які приймають біодобавки з цим вітаміном, перевищуючи всі межі допустимого, і відчувають себе прекрасно? Тут все просто.

Ніацин: результативність тренувального процесу під контролем

Почнемо з того, що при високоінтенсивних фізичних навантаженнях потреба в нутрієнтах різко зростає. І нікотинова кислота не стала винятком. У відгалуженнях пауерліфтингу та бодібілдингу її концентрація може бути збільшена в декілька разів. Крім вищезгаданого білкового синтезу і посиленого метаболізму амінокислот, жирів і вуглеводів атлет істотно підвищує свою продуктивність і працездатність. Утворення енергії завдяки ніацину має достатній рівень для того, щоб почати впевнено працювати над своєю статурою.

Також важливий момент – це поліпшене харчування м'язової тканини і стабільна робота серцево–судинної системи. Ударна доза нікотинової кислоти перед змаганнями посилить кровообіг і розширить мікросудини.

Варто зазначити один побічний ефект, так зване «але», про який ми говорили на самому початку. Прийом ніацину в підвищеній концентрації зовсім не бажаний атлетам під час схуднення. Справа в тому, що вітамін В3 в дозах 50–100 mg істотно сповільнює розпад жирів і відповідно процеси жироспалювання дуже загальмовуються. Але таке заняття, як побудова тіла мрії, вимагає виключно професійного і грунтовного підходу. Тому кожен нюанс нівелюється, а якщо ви не знаєте як – ми з радістю надамо вам кваліфіковану консультацію.

Сайт BCAA.UA – це не просто інтернет–магазин, що дає можливість придбати спортивне харчування за доступною ціною. Тепер купити в Києві і в Україні сертифіковане спортивне харчування від світових виробників можна в один клік, а головне кожного клієнта очікує індивідуальний підхід, що стане ще однією перевагою співпраці. Ми знаємо, що потрібно спортсмену–початківцю для якнайшвидшого досягнення бажаного результату і обізнані в питаннях, які виникають навіть у найдосвідченіших атлетів. Звертайтеся, ми із задоволенням допоможемо зробити ваш тренувальний процес найбільш ефективним і, звичайно ж, безпечним.