Рутин

Фільтри
Код товару: 35861
Solgar, Ester-C Plus 1000 mg Vitamin C, 60 Tablets
Містить покращену формулу вітаміну С.
Solgar США,  в таблетках
499 грн
Містить покращену формулу вітаміну С.
Solgar
Код товару: 32916
Now Foods, Rutin (Рутин) 450 mg, 100 Veg Capsules
Рутин – це біофлавоноїд, пов'язаний з кверцетином та гесперидином.
NOW Foods (USA) США,  в овочевих капсулах | в капсулах | вегетаріанські капсули
539 грн
Рутин – це біофлавоноїд, пов'язаний з кверцетином та гесперидином.
NOW Foods (USA)
Код товару: 29596
Rutin 500 mg 100 Tablets
Puritan's Pride США,  100
Код товару: 32690
Olimp Labs, Rutinovit C, 30 Capsules
Olimp Labs Польща,  в капсулах
Код товару: 34008
Puritan's Pride, Super C-500 Complex (Вітамін C), 100 Coated Caplets
Комплекс вітаміну С, збагачений рутином.
Puritan's Pride США,  в каплетах | таблетка з гладким покриттям в формі капсули
Комплекс вітаміну С, збагачений рутином.
Puritan's Pride
Код товару: 32163
Solgar, Rutin 500 mg, 250 Tablets
Solgar США,  в таблетках
Код товару: 32469
Solgar, Rutin 500 mg, 100 Tablets
Solgar США,  в таблетках

Рутин (або вітамін Р) — речовина, добре знайома більшості людей. Це навіть не одна сполука, а цілий комплекс біофлавоноїдів, здатних надавати на організм людини низку корисних ефектів.

Він міститься в багатьох продуктах, які майже щодня вживаються в їжу. Наприклад, його можна знайти у фруктах, ягодах, овочах та зелені. Може здатися, що забезпечити себе цим вітаміном просто, але це не так. Це досить важко з таких причин:

 1. Більшість ягід — смородина, чорниця, малина — доступні в наших широтах лише у певний час. В організмі немає депо рутину, яке можна було б заповнити влітку і витрачати взимку. Отримати цю речовину з ягід можна лише в теплу пору року, а взимку настає авітаміноз.
 2. Цитрусові містять багато рутину, проте не в їстівній м'якоті, а в шкірці. Мало хто погодиться заради вітаміну їсти шкірку від фруктів, яка не вважається придатною для вживання у необробленому вигляді.
 3. Вітамін Р, що міститься в овочах, доступний цілий рік, як і більшість овочів у сучасному світі. Проте продукти, штучно вирощені в холодну пору року, містять менші концентрації вітамінів.
 4. Будь-які продукти, що пройшли термообробку, втрачають вітамін Р. Вживати тільки свіжі овочі неможливо.
 5. Рутин корисно приймати у комбінації з аскорбіновою кислотою. Він рятує її від руйнування, дозволяючи виявляти весь спектр своїх ефектів і краще діє сам. Важко скомпонувати раціон так, щоб отримувати одночасно достатню кількість.

З урахуванням даних факторів, питання про вживання добової норми рутину та отримання від нього максимальної користі все ще відкрите. Щоб уникнути його дефіциту, розумним рішенням стане прийом харчових добавок.

Які переваги прийому харчових добавок з рутином?

 1. Дозування вітаміну Р у них підібрано таким чином, щоб покрити щоденну потребу, проте не створити штучний надлишок речовини. Передозування може призвести до небажаних наслідків.
 2. У добавках рутин часто поєднується з вітаміном С, потенціюючи його дію та посилюючи власні ефекти. Це знімає з вас необхідність приймати кілька вітамінів нарізно або думати, як поєднати їх у раціоні.
 3. Капсульні форми зручні у транспортуванні та дозволять вам зберігати мобільність з повною впевненістю в тому, що ви отримаєте добову дозу вітаміну незалежно від обставин.
 4. Ви не залежите від власних смакових уподобань і можете вживати будь-яку їжу, не турбуючись про вміст вітаміну Р.

Які корисні властивості має вітамін Р?

Головним чином він впливає на судинну стінку. У її складі присутні колаген та гіалуронова кислота, що відповідають за еластичність та стійкість судин до навантажень та зовнішніх впливів.

Рутин є інгібітором ферменту, що руйнує гіалуронову кислоту. В умовах його недостатності вона руйнується, і судинна стінка втрачає свою еластичність. Це призводить до підвищення ламкості дрібних судин та кровоточивості.

Дефіцит рутину проявляється у появі петехій — крововиливів на шкірі, кровотечах з ясен, які часто приносять щоденний дискомфорт. Прийом вітаміну в достатній кількості нівелює ці стани.

Як будь-який біофлавоноїд рутин також має незначну спазмолітичну дію на гладкі м'язи судин. У відсутності спазму їм легше змінювати форму відповідно до навантаження та здавлення навколишніми тканинами.

Однак у нього також є ряд додаткових ефектів:

 1. Стимуляція тканинного дихання. Вітамін Р є учасником дихального ланцюга, з його допомогою відбувається метаболізм кисню в клітинах та накопичення енергії. Це підтримує енергетичний баланс і дозволяє функціонувати тканинам.
 2. Антиоксидантні властивості. Вільні радикали синтезуються в організмі постійно, проте в сучасних умовах довкілля їхня концентрація перевищує рівень, з яким організм справляється без екзогенного втручання. Рутин захищає клітини від їхнього впливу, оберігаючи їх від пошкодження генетичної інформації, передчасного старіння та руйнування. Це відбивається на стані всього організму.

У поєднанні з вітаміном С його властивості посилюються. Аскорбінова кислота також впливає на еластичність судин і знижує їхню проникність — у тандемі вони діють на дві різні ланки в патогенезі ламкості судин.

Рутин провокує накопичення вітаміну С у тканинах, продовжуючи ефекти, що їм надаються.

У профілактиці та лікуванні яких станів бере участь рутин?

Завдяки впливу на судини застосовується для профілактики розвитку глаукоми та патологій сітківки (які часто пов'язані з сосудистою патологією).

Запобігає розвитку периферичних вазопатій при цукровому діабеті.

Дозволяє уникнути крововиливів у сітківку та головний мозок при підвищенні артеріального тиску.

Використовується при будь-яких патологіях, пов'язаних із дрібною кровоточивістю: геморагічних діатезах, гінгівітах, загостренні геморою. А якщо вони відсутні, то слугує профілактикою винекнення таких хвороб.

Де в Україні можна придбати добавки з рутином?

Купити такі комплекси можна в інтернет-магазині BCAA.UA. На сайті представлений широкий вибір харчових добавок та вітамінів. Серед них можна знайти вітамін Р або поєднання рутину з вітаміном С.

Якщо ви не можете визначитися, яка добавка вам підходить, зверніться за порадою до менеджерів магазину. Вони підкажуть вам, на що слід звернути увагу та які критерії важливі для вибору.

Ось кілька причин працювати з нами:

 • на сайті завжди представлені актуальні ціни;
 • на топові товари регулярно відбуваються різноманітні акції;
 • продукція випускається лише перевіреними виробниками, які надають гарантії якості.

Щоб придбати товар, скористайтесь розділом «Кошик» та оформіть доставку. Якщо ви проживаєте у Києві — можете забрати товар в одному із стаціонарних магазинів, з адресами яких можна ознайомитись на сайті. До будь-якої іншої точки країни доставка здійснюється поштою.