02.10.2018

Відмінність гейнера від протеїну

Александр Горбач
Персональный фитнес тренер селебрити и предпринимателей
Відмінність гейнера від протеїну

На щастя, все менше і менше молодих людей віддають перевагу пасивному дозвіллю з пляшкою пива та сигаретою. Турбота про власне тіло, правильне харчування, відмова від шкідливих звичок – це вибір сучасної людини. Регулярні заняття спортом несуть в собі певний сенс. Хтось бажає позбавитися від зайвої ваги, комусь потрібно набрати масу, щоб досягти нових силових показників, а хтось наполегливо працює над створенням м'язового рельєфу. Щоб зробити тренування більш ефективними, на допомогу приходять спеціальні спортивні добавки.

Для чого потрібні гейнер та протеїн?

І гейнер, і протеїн відносяться до видів спортивного харчування. Але призначення у них різне:

 • протеїни забезпечують швидкй ріст мускулатури, перешкоджають катаболічним процесам в м'язах, прискорюють їх відновлення;
 • гейнери допомагають набрати вагу та забезпечити організм енергетичними ресурсами для спортивних звершень.

Протеїни поділяються за двома основними критеріями:

 1. Джерела сировини (твариннї або рослинні);
 2. Швидкість засвоєння організмом (« швидкі » і « повільні »).

До тваринних протеїнів належать яловичий, яєчний, молочний, сироватковий, а також казеїн. Зараз проводяться активні експерименти з отримання нових видів білка – наприклад, рибного, або білка курячої грудки. Але на офіційному ринку спортхарчу така продукція поки не представлена. Рослинний білок – це соєвий, рисовий, гороховий та інші. Він стане відмінним рішенням для спортсменів-вегетаріанців і тих, хто уникає лактози в раціоні.
Гейнери розрізняються залежно від типу вуглеводів в складі. Є добавки з легкозасвоюванними, простими вуглеводами, а є ті, які засвоюються досить довго. Людям з надмірною вагою, а також схильним до повноти регулярне вживання гейнера протипоказано.
Протеїни це практично чистий білок, а ось гейнери здебільшого складаються з вуглеводів (75-85%), і білків (від 5% до 20%).

Чи можна комбінувати прийом гейнера з протеїном?

Ці добавки відмінно поєднуються між собою. Вживати їх можна за наступними сценаріями:

 • тільки гейнер з високим вмістом білка;
 • гейнер з низьким вмістом білка і додатково протеїн.

Якщо ви віддаєте перевагу першому варіанту, майте на увазі, що кількості білка все одно буде не вистачати для ефективного росту м'язової маси. Тому додатково доведеться приймати амінокислотитний комплекс.
Приблизно за годину до тренування потрібно випити гейнер, а «швидкий» протеїн – відразу після заняття спортом для амінокислотного підживлення м'язів.  "Повільний" протеїн вживають на ніч або під час тривалих перерв між їжею. Крім того, в процесі схуднення ними можна замінювати деякі прийоми їжі. Однак постійно нехтувати звичайним харчуванням на користь спортивного не рекомендується. І гейнери, і протеїни повинні бути лише добавкою до раціону. На наступному малюнку показана характеристика та особливості прийому 5 головних спортивних добавок:


Деякі види гейнерів збагачені вітамінами і мінералами, вони можуть служити додатковим джерелом цих нутрієнтів. Перед придбанням спортивного харчування уважно вивчайте склад. Крім того, здійснювати таку покупку рекомендується тільки в спеціалізованих магазинах. Так ви можете бути впевнені, що в баночці з яскравою етикеткою знаходиться сертифікований і безпечний для здоров'я продукт.

Рейтинг ТОП-8 спортивних харчових добавок

На нашому сайті представлений тільки кращий і 100% оригінальний гейнер і протеїн, але завдяки вашим відгукам, ми зуміли визначити 8 топових товарів з цих 2 категорій, які можна придбати у нас в роздрібному магазині спортивного харчування :

 1. Serious Mas s (No Sugar Added) 5420 грамів
 2. Serious Mass (No Sugar Added) 2700 грамів
 3. Size Max 6800 грамів
 4. Hyper Mass 1000 грамів
 5. 100% Whey Gold Standard 2273 грамів
 6. 100% Whey Protein Professional 920 грамів
 7. Micellar Casein 700 грамів
 8. SAN Metaforce Protein 2297 грамів

Відгуки про Відмінність гейнера від протеїну 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті