17.12.2018
5 2

Як приймати креатин в порошку

Денис Лысюк
Бодибилдер-любитель
Як приймати креатин в порошку

Часто виникають ситуації, коли атлети вирішують поліпшити ефективність своїх тренувань, купуюьть заповітну добавку, але через деякий час нічого не відбувається. Робочі ваги, м'язові обсяги і навіть тривалість тренування ніяк не збільшуються. Все це відбувається не тому, що добавка неефективна, а лише тому, що її вживали не так, як потрібно. Більшою мірою все це відноситься до креатину в порошку.

З одного боку, креатин в порошку -   це надзвичайно дієва добавка, яка вже через 1-2 тижні дозволить відмітити суттєві зміни. З іншого, при неправильному прийомі, чи вийде витягти хоча б половину тієї ефективності, яка повинна бути. Саме тому, щоб не робити подібних помилок, потрібно розібрати, як пити кератин в порошку правильно, що обов'язково варто враховувати, а чого краще не допускати.

Як вживати креатин правильно? Порошок неможливо розчинити в рідині, тому що кристали просто осядуть на дні. Тому, атлети зазвичай приймають добавку двома способами, або кладуть всю ложку порошку в рот, після чого запивають водою, що не дуже приємно, або просто підмішують в стакан або шейкер. В такому випадку, дуже важливо гарненько розбити рідину безпосередньо перед прийомом, щоб порошок не залишився на дні.

Також не варто забувати, що хоч дозування найчастіше визначається на око, краще ретельно виміряти потрібну кількість порошку. Це можна зробити за допомогою кухонних ваг. Приймати креатин потрібно після тренування. Якщо ви поділяєте денну дозу на дві порції, то один прийом повинен йти після тренування, а інший – до фізичної роботи,яна протязі дня або навіть перед сном.

Варіанти прийому

Саме те, як вживати креатин правильно, викликало найбільше дискусій і обговорень. Якщо дієвість добавки ні у кого не викликала сумнівів, то ось в питанні вживання сформувалося два табори. Одні атлети виступали за те, що фаза завантаження є необхідністю, інші вважали, що вона не особливо потрібна. Тривалий час вважалося, що фаза завантаження дає суттєву перевагу, тому навіть багато виробників рекомендували її в інструкції на упаковці.

- З завантаженням. Цей спосіб включає в себе фазу завантаження і підтримує. Для початку радиться приймати від 20 грам продукту на добу протягом 7 днів, і далі приймати по 10 г в якості підтримки на протязі 4 тижнів. Ясна річ, що прийом треба розділити на 2-4 рівномірних рази в залежності від фази.

- Без завантаження. Радимо приймати по 10 грам (2 рази на день по 5) на добу протягом 6-8 тижнів, потім зробити невеличкий перепочинок, і можна приймати добавку знову. Дослідження довели, що у великих дозах немає необхідності, а в занадто малих – немає ефективності. Так що, оптимально приймати добавку по 10 грамів на добу.

Якщо ви купуєте не чистий креатин моногідрат, а готову комплексну креатиновую добавку, наприклад, з декількох форм або з домішками, то краще дотримуватися дозування, зазначеної на упаковці продукту.

Змішувати добавку краще з солодким соком, гейнером або протеїном.

Як пити креатин в порошку – дозування

В основному, добове дозування залежить від схеми прийому. Для фази завантаження добове дозування в дні завантаження становить 15-20 грам (розділені на 4 прийоми); після початкової фази – 2-3 грами. Для прийому без завантажувального періоду, дозування повинне складати 4-5 грам в день. Їх бажано розділити на два прийоми, що за деякими даними може збільшити загальну ефективність.

Варто врахувати, що креатин не можна приймати постійно, так як організм буде знижувати вироблення власної речовини, що чревате наслідками. Тому, добавку вживають курсами.

Як зберігати креатин в порошку

Важливо не тільки знати, як вживати креатин моногідрат в порошку, але і як правильно зберігати добавку. Нерідко атлети стикаються з ситуацією, коли порошок з часом починає збиватися, і щоб відміряти порцію, потрібно відколювати шматки і розминати їх до початкового стану. Як правило, подібне буває при порушенні норм зберігання (або ж у випадках, коли у добавки давно вийшов термін придатності), а сама проблема вирішується досить просто. Для цього необхідно дотримуватися звичайних правил прийому і зберігання:

- Не дозволяйте волозі потрапляти в упаковку (якщо немає мірної ложки, необхідно ретельно витерти чайну ложку перед тим, як насипати порошок);

- Якщо ви придбали велику упаковку, то є сенс пересипати частину порошку в більш дрібну банку (дозволить запечатати основну упаковку і не відкривати її кожен день).

- Також потрібно зберігати креатин тільки в таких умовах, які написані на упаковці (температура, сухість приміщення і тд).

Рейтинг креатину в порошку

1) Centurion Labz Prevail

2) Optimum Nutrition Creatine Powder

3) OLIMP Creatine XPLODE

Інші корисні статті:

Перейти до покупок

Відгуки про Як приймати креатин в порошку 5

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

хз, два раза принимал, сейчас буду третий, без загрузки, в дни отдыха порцию 5-7 г утром, в дни тренировок утром и после тренировки

Одного не понимаю.... ПОЧЕМУ! В разделе Варианты приема вы пишите: оптимально принимать добавку по 10 грамм в сутки. А в разделе Как пить креатин в порошке – дозировка вы пишите: дозировка должна составлять 4-5 грамм в день. Вопрос сколько пить креатина грамм в сутки?

Степчик

Макс, в таблетках или жидком состоянии масса больше (желатин и т.д) а порошок это чисто креатин

Денис BCAA.UA

Точно выверенной дозы креатина для приема нет. Мы можем разместить на сайте рекомендации взятые или из независимых источников или перенести данные и рекомендации с упаковки производителя. Для определения дозировки нужно отталкиваться от вашего веса и способа приема.

Николай

А еще креатин нужно принимать с продуктом -правоцирующим скачек сахара в организме, иначе ни один из вариантов (загрузка или нет) не даст никакого результата, если это не гидрохлорид.

Інші корисні статті