07.03.2017

Все про казеїн

Евгения Семченко
Чемпионка Украины в категории Атлетик-Физик, диетолог
Все про казеїн

Напевно, кожен, хто активно захоплюється важкими видами спорту, багато чув про казеїн або навпаки: є його активним фанатом. Ще б пак, адже його властивості та висока ефективність приносять користь нашому організму. Білок казеїну часто використовують, як основу більшості високобілкового спортивного харчування, як один з найважливіших елементів насиченого раціону харчування. Що таке казеїн, і за які переваги він став однією з найпопулярніших добавок?

Видів спортивного харчування, які є основними при швидкому наборі м'язової маси, дуже багато, але не всі вони варті уваги та ефективні. Казеїновий білок – це той елемент, який вважається ключовим в стимулюванні росту м'язової маси і корекції фігури. Не плутайте його з сироватковим! Казеїн вважається другим білком молочного походження, який засвоюється організмом набагато довше, що дарує відчуття ситості на більш тривалий час. Завдяки своїй клейкій консистенції добавка притупляє дію шлункового соку, тому такий вид протеїну розщеплюється дуже повільно. Ця особливість змушує бути з ним дуже акуратним, адже будь-яка зайва доза або неправильний прийом може обернутися серйозними проблемами з системою травлення.

Незважаючи на те, що казеїн вимагає уважного прийому, він має безліч переваг. Білок цього виду є відмінним стимулятором природного вироблення білків організмом і сприяє активному нарощуванню м'язової тканини. Він швидко відновлює м'язи після інтенсивних навантажень, що дає повне право називати його антикатаболічний видом протеїну.

Різноманітність казеїну

Ринок спортивного харчування дуже широкий, і в його асортименті числиться два різних види добавок з казеїновим протеїном: це казеїнат кальцію або натрію і міцелярний казеїн. Перший з них вважається не найкращим, оскільки його утворення – це обробка молока кислотами, що вже вбиває в ньому натуральні властивості. А ось другий вид – це безпечна ультрафікація, така ж, як і при виготовленні сироваткового протеїну. Міцелярний казеїн набагато швидше і без побічних ефектів сприймається травною системою і вважається більш засвоюваним білком.

Найяскравішою перевагою цієї добавки вважається відсутність лактози. Казеїновий протеїн можна вживати всім, не хвилюючись за появу алергічної реакції або несприйнятливості організмом. Найкраще цей вид спортивного харчування підійде тим, що хоче збільшити м'язи. В одному грамі міститься 4 кілокалорії, що не дуже добре буде позначатися на тих людях, які спочатку хочуть схуднути і позбутися зайвих сантиметрів.

Правильний прийом казеїну

Універсальна рекомендація до вживання казеїну – це збагачення добового харчування організму додатковим білком. З добавки готують різні спеціальні коктейлі, які можуть замінити повноцінний прийом їжі. Найчастіше казеїн спортсмени вживають перед сном. Проте слід пам'ятати, що дозування даного білка – річ індивідуальна, і розраховується в зв'язку з масою тіла і вживанням іншого спортивного харчування.

Рейтинг кращого казеїну

1) 100% Casein Weider
2) 100% Casein Protein Optimum Nutrition
3) Casein Fusion Biotech
4) 100% Casein Complex Scitec Nutrition
5) Elite Casein Dymatize Nutrition

Інші корисні статті:

Що таке амінокислоти?

Що таке протеїн?

Добавки з риб'ячим жиром - рекомендації щодо застосування

Гейнер - який обрати і як вживати

Перейти до покупок

Відгуки про Все про казеїн 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті