05.07.2017

Добавки з риб'ячим жиром - рекомендації щодо застосування

Евгения Семченко
Чемпионка Украины в категории Атлетик-Физик, диетолог
Добавки з риб'ячим жиром - рекомендації щодо застосування

Хто з нас з раннього дитинства не чув про безсумнівну користь риб'ячого жиру? Коли наші батьки були маленькими, їх в обов'язковому порядку напихали цією речовиною, вельми малоприємною на смак і запах. На щастя для нас, сьогодні нам немає потреби замружуватися і затискати ніс, із здриганням вживаючи риб'ячий жир; тепер цей препарат випускається в желатинових капсулах і прийом його став цілком буденною справою.

Що стосується необхідності вживання добавок з риб'ячим жиром, особливо, якщо мова йде про людей, які постійно практикують активні силові навантаження, то цей факт вже ні у кого сумніву не викликає. Головна цінність цього інгредієнта полягає в тому, що він здатний підсилювати клітинний метаболізм, що, в свою чергу, покращує засвоєння і переробку клітинами протеїну – основного будівельного матеріалу. Згідно з нещодавно проведеним дослідженням, синтез білка при вживанні даної харчової добавки (при збереженні всіх рівних інших умов) зростає майже на третину.

Поліненасичені жирні кислоти (зокрема омега-3 і деякі інші) не можуть синтезуватися в організмі людини самостійно, саме тому вони ще носять назву незамінних. Тільки щоденне надходження їх в організм ззовні, з їжею або з біологічно активних добавок, забезпечує нормальний перебіг обмінних процесів.

Більшість атлетів знають, що завдяки швидкому окисленню поліненасичених жирних кислот останні забезпечують м'язи необхідною енергією і скорочують час, необхідний для відпочинку та регенерації. На практиці було зафіксовано підвищення працездатності і витривалості спортсменів. А активний ріст м'язових волокон спостерігався вже через півтора-два місяці після початку прийому БАДів, що містять риб'ячий жир.

Ще однією перевагою цієї чудової речовини можна вважати зміцнення всієї імунної системи; недарма діткам, які часто хворіють постійно норовили впихнути ложку риб'ячого жиру. Він здатний підвищувати активність лейкоцитів – головних борців зі всякими вірусами і бактеріями. А наявність в біодобавці вітамінів А і Е не тільки покращує проникність клітинної мембрани, що полегшує доступ в клітину поживних речовин, а й «попутно» покращує стан шкіри, волосся, нігтів і навіть зміцнює кістки.

Капсули з риб'ячим жиром краще приймати в першій половині дня, безпосередньо разом з прийомом їжі або відразу ж після нього. Оптимальною разової дозою є одна-дві капсули, а кількість прийомів на добу може бути як одноразовою, так і триразовою. Після декількох місяців прийому доцільно зробити двомісячну перерву. Якщо спортсмен відчуває особливо сильні фізичні та емоційні навантаження, наприклад, в період підготовки до відповідальних змагань, то добова доза може бути збільшена, проте рішення про це має приймати спортивний лікар.

Перейти до покупок

Відгуки про Добавки з риб'ячим жиром - рекомендації щодо застосування 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті