14.11.2017

Значення креатину для організму людини: як і коли краще приймати

Александр Горбач
Персональный фитнес тренер селебрити и предпринимателей
Значення креатину для організму людини: як і коли краще приймати

Спортивне харчування набирає все більшої популярності. Часто зустрічаються його прихильники і затяті шанувальники, проте суперечки щодо доцільності вживання таких харчових добавок, як  і раніше не вщухають. У цій статті ви дізнаєтеся все найважливіше про креатин.
Насамперед хочеться відзначити, що дана речовина має абсолютно природне походження: організм бере його зі звичайних продуктів харчування. Він виробляється в нирках, підшлунковій і печінці. Наукова назва креатину - 2-метилгуанідіноуксусна кислота. По суті, це молекула, яка має важливе значення для організму і бере участь в енергетичних обмінних процесах, що проходять в м'язах і нервових клітинах.
Дану речовину відкрили в 1832 році, але тільки кілька десятиліть тому була доведена користь креатину при нарощуванні м'язової маси. Своєю дією він покращує спортивні результати, а також має нейропротекторні властивості. На даний момент креатин часто застосовується в якості харчової добавки – він абсолютно безпечний для здоров'я, якщо дотримуватися рекомендацій по вживанню. Так, в наступній таблиці показана схема споживання спортивних харчових добавок:


Детальніше про вплив креатину на організм

Широко відомо, що організм трансформує енергію з одержуваних білків, вуглеводів і жирів – але до того, як її синтезувати, він повинен переробити калорії в спеціальну сполуку -  молекулу АТФ. Вона вважається основним носієм енергії в організмі людини. Якщо в клітинах є запас 2-метилгуанідіноуксусної кислоти, відбувається зниження витрати молекули АТФ. Таким чином значно прискорюється регенерація клітин.
Креатин є в м'язах кожної людини – він усуває кислоти, які синтезуються в період фізичних навантажень, і сприяє зниженню м'язової втоми. Речовина збільшує і об'єм м'язів, підвищуючи рівень рідини, що зберігається в саркоплазмі: загальне збільшення ваги іноді доходить до 3-5 кг.

Плюси і мінуси застосування креатину

Оскільки це цілком натуральна речовина, вона не має особливих протипоказань. Середня добова норма становить 3 г – зловживати з прийомом, перевищуючи рекомендовану дозу, не варто. Так ви ризикуєте власним здоров'ям.
Надмірне вживання креатину може стати причиною наступних побічних ефектів:

 • зниження щільності кісткової тканини;
 • розвиток акне;
 • збільшення ризику ниркової недостатності;
 • проблеми з травленням ;
 • затримка води в організмі.

Важливо відзначити, що перераховані вище побічні явища бувають досить рідко і відзначаються далеко не у всіх. Варто уважно спостерігати за своїм організмом і помічати зміни в самопочутті.
Крім можливих протипоказань, в інтернеті можна зустріти не зовсім правдиву інформацію про креатин. Наприклад, серед подібних міфів поширені такі: створення підвищеного навантаження на серце, збільшення ризику розвитку онкологічних захворювань, підвищення рівня кров'яного тиску і негативний вплив на потенцію.
Ще раз зазначимо, що останній список відноситься до числа абсолютних міфів. Не існує ніяких наукових доказів, які підтверджували б настільки негативний вплив на організм.
Існують і безумовні плюси вживання креатину. З них можна виділити:

 • поліпшення витривалості м'язів, зниження рівня втоми навіть при тривалих тренуваннях;
 • підвищення м'язової сили;
 • посилення ефективності тренувань; 
 • потовщення м'язових волокон, що сприяє нарощуванню м'язів;
 • забезпечення надходження нутрієнтів до клітин, що покращує регенерацію м'язової тканини.

Рейтинг ТОП-5 кращого креатину

На нашому сайті представлений тільки кращий і 100% оригінальний креатин для набору м'язової маси, схуднення і відновлення організму після інтенсивних тренувань. Але завдяки вашим відгукам, ми змогли визначити 5 топових товарів, які можна придбати у нас на сайті:

 1. 100% Creatine Monohydrate 1000 грамів
 2. Creatine Monohydrate 500 грамів
 3. 100% Creatine Monohydrate 500 грамів
 4. 100% Creatine Monohydrate 300 грамів
 5. Creatine + taurine + B6 300 грамів
Перейти до покупок

Відгуки про Значення креатину для організму людини: як і коли краще приймати 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті