13.03.2018

Як застосовувати і навіщо потрібні спортивні відновники

Соколовский Роман
Бодибилдер, фитнес-блогер, участник телевизионных проектов
Як застосовувати і навіщо потрібні спортивні відновники
Будь-яке інтенсивне фізичне навантаження супроводжується певною м'язовою втомою. Це є природним фізіологічним механізмом для всіх людей без винятку.

Зрозуміло, стомлення – це своєрідна захисна реакція організму, покликана обмежити надто великі зміни тканин і органів в процесі роботи. Однак перед кожним спортсменом в певні періоди стоїть завдання прискоренного відновлення м'язів після напружених тренувань. Адже від цього зрештою буде залежати результативність спортсмена.

Якщо в процесі відновлення не буде відбуватися швидке та повноцінне поповнення витрачених енергетичних і біохімічних ресурсів, то замість підвищення загальної витривалості, поліпшення працездатності та інших показників атлета чекає повне виснаження сил і синдром хронічної втоми.

Крім загальних фізіотерапевтичних засобів (налагодженого режиму сну і відпочинку, збалансованого харчування, регулярного пиття, масажу, водних процедур і ін.), для якнайшвидшого відновлення спортсмену, який активно тренується,  потрібні спеціальні спортивні добавки – відновники.

Після закінчення роботи атлету потрібно відразу прийняти комплекс амінокислот ВСАА , а також глютамін та креатин. Це дасть швидке поповнення енергії, поповнить витрачені на тренуванні м'язові запаси глікогену і посилить вироблення гормонів росту і анаболічних гормонів. Паралельно слід проводити регідратацію організму, для цього найкраще використовувати мінеральну воду кімнатної температури.

Крім цього, відновники допомагають поступово скоротити вироблення адреналіну і кортизолу – гормонів стресу, відновити нормальне дихання і рівне серцебиття.

Основним джерелом амінокислот є швидкий протеїн, який рекомендується прийняти через півгодини після навантаження. Він пригнічує катаболічні процеси, що розвиваються в м'язах і тканинах після активної роботи, вирівнює білковий баланс, поставляючи будівельний матеріал для м'язових клітин. Для поповнення енергетичних запасів потрібне отримання організмом складних вуглеводів.

До відновлювальних препаратів можна також зарахувати L-карнітин, амінокислотно-мінеральний комплекс і бета-аланін. У цей період всі речовини і мікроелементи, отримані спортсменом, йдуть на відновлення пошкоджених м'язових волокон, що оптимізує їх подальший ріст.

Застосовуючи спортивні відновники, слід пам'ятати про те, що тільки комплексні заходи по релаксації і адаптації організму приведуть до бажаного результату. Якщо вживати одні лише препарати, нехтуючи раціональним харчуванням, налагодженим сном і іншими фізіотерапевтичними засобами, можна замість очікуваного позитивного ефекту отримати зворотній і зрештою завдати шкоди власному здоров'ю.

Відгуки про Як застосовувати і навіщо потрібні спортивні відновники 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті