21.06.2017

Для чого потрібні післятренувальні комплекси

Соколовский Роман
Бодибилдер, фитнес-блогер, участник телевизионных проектов
Для чого потрібні післятренувальні комплекси
Післятренувальним (або посттренувальним) комплексом називається такий тип спортивного харчування, який спортсмени вживають після силових навантажень з метою досягнення оптимальних результатів від тренувань.

Сьогодні виробники випускають на ринок величезну кількість таких добавок. Коштують вони досить дорого, тому перед їх придбанням незайвим буде дізнатися, як же вони діють і вирішити, чи дійсно вони вам потрібні і в якому форматі.

Як правило, до складу післятренувальних сумішей входить кілька нутрієнтів: протеїн , глютамін, креатин і складні вуглеводи, тому калорійність цих добавок досить висока. Цю особливість необхідно враховувати при добовому розрахунку раціону атлета. Однак не слід вважати, що через калорійність цінність післятренувальних комплексів знижується.

Навпаки, вуглеводи необхідні саме після інтенсивних силових навантажень. Вони постачають енергію в усі тканини і клітини. Якщо не доставляти в м'язи глікоген, з якого потім утворюється глюкоза, м'язи просто не будуть отримувати енергію для скорочення.
В післятренувальні комплекси часто додають і інші компоненти, наприклад, ВСАА, різні мінерали і вітаміни. Вони беруть участь в синтезі багатьох амінокислот, впливають на обмін речовин та інші біохімічні реакції організму, а також сприяють зміцненню імунітету і поліпшенню загального самопочуття.

Післятренувальні комплекси скорочують час, за який втомлені м'язи повністю регенеруються, активізуючи природні відновні процеси. Вони допомагають підтримувати в організмі необхідний рівень гормонів і прискорюють загоєння мікротріщин і розривів сполучної тканини. 

Таким чином, користь від післятренувальних комплексів не викликає сумнівів. Вони ефективні і дійсно виконують свою відновну функцію. Проте чи дійсно принесена ними користь коштує тих грошей, які доведеться витратити на покупку цього товару? 

Якщо підрахувати ціну окремо за кожен компонент, що міститься в такому комплексі, то виявиться, що вона набагато нижча за ту, яку доведеться викласти за банку готової суміші. З огляду на співвідношення, виходить, що кількість такого дорогого нутрієнта, як ВСАА, досить невелика, в той час як основний відсоток становить білковий протеїн. 

Якщо взяти якісний гейнер і самостійно додати в нього потрібну кількість амінокислот, глютамін та креатин, вийде практично той же самий склад. Однак ви точно будете впевнені, що в отриманій суміші гарантовано містяться всі важливі компоненти і, до того ж, в необхідній пропорції. Отриманий післятренувальний комплекс при цьому буде якісним і ефективним, а обійдеться він при цьому в півтора рази дешевше. 

Перейти до покупок

Відгуки про Для чого потрібні післятренувальні комплекси 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті