11.04.2018

Як усунути проблеми з непереносимістю спортивних добавок

Александр Горбач
Персональный фитнес тренер селебрити и предпринимателей
Як усунути проблеми з непереносимістю спортивних добавок
Сучасні спортсмени, які регулярно використовують спортивне харчування для прискорення нарощування м'язової маси і покращення метаболізму в клітинах і тканинах, вже не уявляють собі активних тренувань або змагань без тієї підтримки, яку надають їм різні спортивні добавки.

Однак бувають випадки, коли якісь окремі компоненти цих препаратів викликають індивідуальну непереносимість. Зрозуміло, це трапляється досить рідко, проте всі люди відрізняються один від одного, в тому числі і по реакції організму на ті чи інші речовини.

Одними з найбільш популярних добавок в спортивному харчуванні є протеїни і гейнери. Поряд з активізуючим впливом на м'язи, що сприяє їх росту, ці препарати можуть виявитися джерелом алергії у людей, які страждають непереносимістю молочних продуктів. Справа в тому, що ці легкозасвоювані білки отримують з молока і молочної сироватки, тому вони не підходять атлетам, організм яких не сприймає лактозу.

Проявитися подібна непереносимість може таким неприємним явищем, як здуття живота, почуттям дискомфорту і підвищеним утворенням газів (або просто метеоризмом). Для того, щоб нейтралізувати такий некомфортний стан, необхідно зменшити дозу споживаного молочного білка, замінивши один або кілька препаратів добавками, в яких використовується соєвий або яєчний протеїн. Також можливий додатковий прийом ферментів, які допоможуть підшлунковій залозі «побороти» таку велику дозу протеїну.

Моногідрат креатину також здатний закласти в організмі атлета «бомбу уповільненої дії» у вигляді несподіваної діареї, і такі випадки трапляються не так уже й рідко. Причиною збою в роботі шлунково-кишкового тракту є найчастіше підвищена доза препарату, яку вживає спортсмен протягом дня. Крім точного дотримання дозування, деякі фахівці рекомендують приймати креатин не на порожній шлунок, а разом зі сніданком або обідом, що допоможе уникнути появи розладу та відновити порушений баланс.
Жироспалювачі, що мають в своєму складі біологічно активні стимулятори типу кофеїну, можуть викликати підвищення тиску і порушення серцевого ритму, головні болі та загальне погіршення самопочуття. Щоб захистити себе від таких симптомів, починати прийом слід з мінімальної дози, контролюючи ЧСС і артеріальний тиск, а також не вживати добавку в другій половині дня, щоб її прийом не обернувся безсонними ночами. 

Загальновідому стару істину - добре те, що в міру, – можна віднести і до прийому вітамінів і мікроелементів. Для того, щоб убезпечити себе від гіпервітамінозу, ретельно стежте за дозуванням і не перевищуйте норму. А після закінчення курсу прийому зробіть хоча б місяць перерви.

Будьте уважні і точні при прийомі спортивних добавок і прислухайтеся до свого організму – і тоді ніякі розлади і алергії не зможуть вас атакувати.

Відгуки про Як усунути проблеми з непереносимістю спортивних добавок 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті