23.12.2018

Послідовності і джерела амінокислот

Соколовский Роман
Бодибилдер, фитнес-блогер, участник телевизионных проектов
Послідовності і джерела амінокислот

Для нормального перебігу процесу синтезу білка в м'язових клітинах, організму необхідні амінокислоти. Без їх наявності в належній кількості багато життєво важливих речовини просто не будуть вироблятися. Йдеться про ферменти, які керують біохімічними реакціями; гормони, що впливають на обмін речовин; антитіла, що сприяють посиленню імунітету і якнайшвидшому відновленню після перенесених захворювань. Крім того, амінокислоти безпосередньо пов'язані з гемоглобіном, що приносять кисень всім органам і тканинам.

Всі 22 види відомих науці амінокислот поділяються на замінні і незамінні. Сполуки першого виду можуть синтезуватися організмом самостійно. Серед них виділяються глютамін, гліцин, таурин, аргінін, тирозин, аденін та інші. Незамінні кислоти не можуть вироблятися, тому для підтримки багатьох функцій вони повинні щодня надходити в організм ззовні. До них відносяться лейцин, ізолейцин, триптофан, лізин, валін, фенілаланін та інші.

Більше третини всієї м'язової тканини утворено амінокислотами з розгалуженими ланцюгами. Вони не лише є джерелом енергії для клітин, але і захищають м'язи від перевтоми і руйнування. Гідролізована (тобто рідка) форма амінокислот при термічній обробці здатна зберігати всі свої корисні властивості. Існують також ді- та трипептидна форми цих сполук. Ці послідовності добре засвоюються, покращуючи концентрацію в крові азоту, що має виражений анаболічний ефект.

У вільній формі амінокислоти не беруть участі в хімічних реакціях з іншими речовинами тому швидко всмоктуються в кров. Тим самим на їх засвоєння не потрібно споживання енергії.

Велика кількість продуктів багата незамінними амінокислотами – це різні види м'яса, молочні продукти, бобові, овочі та зернові культури. При збалансованому раціоні людина отримує необхідну кількість цих сполук прямо з їжею.

Однак для атлета, який активно тренується, кількості амінокислот, що потрапляють в організм з їжею, буде вже недостатньо. Якщо спортсмен прагне досягти високих спортивних результатів, йому необхідно додатково приймати амінокислоти у вільній формі. Саме тому так важливо невдовзі після тренування вживати амінокислотні суміші та комплекси. Адже вони засвоюються настільки швидко, що вже через 15 хвилин потрапляють в кров. Для порівняння – коли людина з'їдає порцію м'яса, повинно пройти не менше двох годин, поки воно не перетравиться і не розщепиться до амінокислотних складових.

Амінокислоти обов'язково є в спеціальному спортивному харчуванні кожного атлета. Під час відкритого "білково-вуглеводного вікна", тобто протягом години після силового навантаження, амінокислоти, що потрапили в кров сприятимуть кращому засвоєнню поживних речовин, виробленню ферментів і гормонів, і таким чином підвищать результативність тренувань.

Перейти до покупок

Відгуки про Послідовності і джерела амінокислот 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті