11.06.2017

Для чого потрібні амінокислоти і як їх приймати?

Александр Колодий
Бодибилдер, фитнес-блогер
Для чого потрібні амінокислоти і як їх приймати?

Амінокислоти – одні з найпопулярніших добавок в асортименті спортивного харчування. Їх використовують для швидкого росту, зміцнення і відновлення м'язової тканини після інтенсивних тренувань. Додатковий прийом таких нутрієнтів особливо важливий для бодібілдерів, пауерліфтерів, важкоатлетів, а також тих, хто веде здоровий, активний спосіб життя.

Амінокислоти: види і призначення

За своєю суттю амінокислоти є білками, розщепленими на частинки. Коли білок розпадається (наприклад, в процесі травлення), він утворює ці поживні речовини. Таким чином, амінокислотні комплекси практично не вимагають часу для засвоєння організмом, і швидше проникають в м'язові клітини, живлячи і відновлюючи їх.
Всі амінокислоти можна розподілити на три види:

 • замінні (які можуть вироблятися в організмі людини) – це аланін, аспаргін, гліцин, пролін, глютамін, серин;
 • умовно замінні (виробляються тільки при сприятливих умовах або тільки у дорослих людей) – аргінін, цистеїн, тирозин;
 • всі інші амінокислоти відносяться до категорії незамінних (вони не виробляються самостійно і надходять в організм виключно з продуктами раціону).

В організмі ці нутрієнти виконують безліч функцій:

 • відповідають за утворення нових клітин, а також регенерацію м'язових волокон;
 • забезпечують організм додатковою енергією;
 • сприяють нормальному обміну речовин, підтриманню здорового гормонального фону;
 • покращують пам'ять, підвищують концентрацію уваги, впливають на стан нервової системи;
 • підтримують імунну систему;
 • пригнічують апетит і сприяють позбавленню від зайвої ваги;
 • відіграють важливу роль при формуванні м'язового рельєфу;
 • покращують стан волосся, нігтів і шкіри.

Якщо ви займаєтеся спортом, окрему увагу слід звернути на комплекс ВСАА. Він складається з трьох незамінних амінокислот – лейцину, ізолейцину і валіну, що перешкоджають розпаду м'язових волокон (катаболізму). Приймайте цей вид спортхарчу, щоб захистити м'язи під час інтенсивного тренування або відразу після нього.

Таблиця застосування амінокислот в залежності від їх форми і значення
Амінокислоти однаково важливі і для чоловіків, і для жінок. Але якщо представники сильної статі використовують їх для приросту м'язової маси, то жінки таким чином позбавляються від надлишків жирової тканини.

Як вживати амінокислоти?

Перш за все, будь-яке спортивне харчуванняи краще обирати в надійному, спеціалізованому магазині. Тут представлена ​​сертифікована продукція, що пройшла численні дослідження і офіційно допущена до продажу. Чого не скажеш про сумнівний вміст яскравих баночок, виставлених на ринкових прилавках або торгових точках.
З метою набрати м'язову масу амінокислоти приймають зранку і після кожного тренування, для схуднення – дещо частіше. Рекомендована одноразова доза становить від 5 до 20 грамів. Дотримуйтесь інструкції і не перевищуйте дозування – таким чином ви не підсилите ефект від спортивної добавки, але створите зайве навантаження на печінку і нирки.
Амінокислотні комплекси добре поєднуються з іншими видами спортивного харчування. Але, якщо ви додатково приймаєте гейнер або протеїн, проконсультуйтеся зі своїм тренером. Сьогодні на ринку представлені амінокислоти в різних формах – капсулах, таблетках, порошках. Всі вони рівнозначні за ефективністю, тому ви легко підберете найбільш зручний для себе варіант.

ТОП-7 рейтинг амінокислот, представлених в нашому магазині BCAA.UA

На нашому сайті представлені тільки найкращі амінокислоти, але завдяки вашим відгукам, ми змогли визначити 7 топових товарів, які можна придбати у нас в магазині:
1). BCAA 700 мг 200 капсул
2). BCAA Zero 360 грамів
3). BCAA Xline 300 грамів
4). Bcaa Xplode 500 грамів
5). Xtend 1260 грамів
6). Amino 5600 500 таблеток
7). Amino X 1,01 кг

Перейти до покупок

Відгуки про Для чого потрібні амінокислоти і як їх приймати? 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті