18.12.2018

Що краще підходить для набору маси гейнер або протеїн

Александр Горбач
Персональный фитнес тренер селебрити и предпринимателей
Що краще підходить для набору маси гейнер або протеїн
І гейнер, і протеїн відносяться до спеціальних спортивних добавок, вся корисна дію яких повністю розкривається тільки в конкретних обставинах. Тому дати універсальний рецепт для всіх і визначити, що краще – гейнер або протеїн, - просто неможливо.

Однак для того, щоб це спортивне харчування принесло максимальну користь і активізувало нарощування мускулатури, потрібно спершу розібратися, що ж воно з себе представляє.

Почнемо з того, що хоча білок є головним компонентом м'язових волокон, тільки його одного недостатньо для набору маси. Щоб запустити процес росту м'язів, необхідний в першу чергу білково-вуглеводний баланс.

Гейнер є добавкою, в якій в збалансованому вигляді міститься безліч важливих компонентів : білки, вуглеводи, амінокислоти, поліненасичені жирні кислоти та інші необхідні організму елементи. Кількість вуглеводів в гейнерах може варіюватися від 40 до 90%, в залежності від виробника і призначення конкретної добавки. Причому вуглеводи можуть бути як простими, з високим глікемічним індексом, так і складні, де ГІ набагато нижче, отже, на переробку і розщеплення таких вуглеводів організм витратить більше часу. Часто використовують крохмаль, що пройшов часткове розщеплення, а також фруктозу і глюкозу. Деякі суміші мають в своєму складі ще креатин і вітаміни.

Протеїнова добавка складається практично з чистого білка. Правда, і тут можливі різні варіанти цієї добавки, адже існують молочні, сироваткові, казеїнові, соєві і яєчні протеїни . Цей момент бажано враховувати людям, які мають схильність до алергії. Протеїнові коктейлі покликані покращувати внутрішньоклітинний метаболізм і посилювати ріст м'язів. Хоча слід зазначити, що процес цей відбувається не настільки швидко, як при прийомі гейнерів.

Зверніть увагу на те, що гейнери краще підходять худорлявим людям, з невеликою м'язовою масою. Для людини з астенічною статурою потрібно збільшити калорійність свого добового раціону, проте тільки за допомогою звичайної їжі зробити це не завжди можливо. Якщо ж спортсмен вже володіє нормальною м'язовою масою або має фізіологічну схильність до набору зайвої ваги, тоді розумніше буде застосовувати білкову добавку.

Обидва ці виду спортивного харчування ідеально поєднуються між собою, адже матриця їх виробництва практично однакова і не залежить навіть від фірми, що випускає той чи інший препарат. Змішавши їх в такій пропорції, щоб отримати потрібне співвідношення білків з вуглеводами та іншими речовинами, можна дати правильний напрямок нарощування сухої м'язової маси. Таким чином ви забезпечите свій організм білками – будівельним матеріалом для м'язів, – і наповните необхідною для цієї роботи енергією за допомогою вуглеводів. І ще один "бонус": завдяки цьому ви ще й зможете заощадити, адже гейнери – досить дорога добавка.

Відгуки про Що краще підходить для набору маси гейнер або протеїн 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті