18.12.2018

Незамінні амінокислоти

Александр Горбач
Персональный фитнес тренер селебрити и предпринимателей
Незамінні амінокислоти

У побудові практично всіх клітин людського організму безпосередню участь беруть амінокислоти. Без цих сполук були б неможливі такі життєво важливі процеси, як ріст і регенерація тканин, органів і систем, накопичення і витрачання енергії, а також синтез антитіл, гормонів і ферментів.

Для будь-якого спортсмена, активно працюючого над своїм тілом, амінокислоти відіграють надзвичайно важливу роль. Вони впливають на об'єм нарощуваної мускулатури, визначають її тонус і темпи відновлення, прискорюють спалювання жиру. Навіть нервово-мозкова діяльність і ступінь фізичної активності безпосередньо пов'язані з цими речовинами, дефіцит яких відчувається не тільки на фізичному, але і на емоційному рівні.

З двадцяти двох видів амінокислот більше половини наш організм може виробляти самостійно, використовуючи інші елементи. Дев'ять із них (вони називаються «незамінними» або «істотними») синтезуватися в нашому тілі не можуть, тому вони повинні надходити ззовні – з їжею або у вигляді спеціалізованих харчових добавок.

Найбільш цінними для атлетів є незамінні амінокислоти валін, лейцин і ізолейцин. Їх комплекс – ВСАА – являє собою структуру, в основі якої містяться вуглецеві сполуки. Вона синтезується не в клітинах печінки, тобто там, де виробляється переважна кількість амінокислот, а безпосередньо в м'язових тканинах.

ВСАА по праву вважається неперевершеним джерелом енергії для спортсменів, і, крім того, вона відома тим, що запускає процес росту м'язових волокон. Не менш цінним є вплив цього комплексу на скорочення катаболічних процесів, тобто відновлення після інтенсивних тренувань відбувається в більш стислі терміни.

Гістидин, валін, метіонін та інші незамінні кислоти позитивно впливають на багато обмінних і окисних процесів, регулюють апетит, зміцнюють імунну систему, здатні впливати на тривалість і якість сну. Негативних ефектів від прийому незамінних амінокислот не буває, тому вони не мають протипоказань; слід лише відрегулювати необхідну в конкретному випадку добову дозу. Мабуть, єдиним недоліком цих добавок можна назвати їх високу вартість. Однак і користь від їх прийому в результаті виходить дуже істотна.

На відміну від білкового протеїну, амінокислоти засвоюються набагато швидше і ефективніше. Та й калорійність у цих сполук досить низька, чого не можна сказати про протеїнові суміші. Придбати незамінні амінокислоти можна в нашому спеціалізованому магазині. Краще не купувати подібний товар з рук або в сумнівних місцях. Випускаються ці речовини у вигляді таблеток, капсул, драже або розчинних порошків. Приймають амінокислоти три-чотири рази на день – вранці, до і після тренування, а також увечері перед сном (останній прийом сприяє анаболічним процесам в м'язах і допомагає зменшити втому).

Перейти до покупок

Відгуки про Незамінні амінокислоти 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті