18.12.2018

Що таке вітаміни і мінерали

Евгения Семченко
Чемпионка Украины в категории Атлетик-Физик, диетолог
Що таке вітаміни і мінерали

У наш час, навіть за умови повноцінного збалансованого харчування, людина має потребу в додатковому прийомі мінералів. Що вже говорити про спортсменів, які просто не зможуть досягти високих результатів при відсутності правильного раціону і вітамінів. Як же обрати спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси, і що вони собою являють?

Звичайно ж, сучасні спортсмени не йдуть в аптеку за аскорбіновою кислотою. Вітамінні комплекси підбираються ретельно, враховуючи не тільки стать і вік, а й вид спортивного навантаження. Подібні добавки при передозуванні не завдають шкоди організму. Але варто слідувати інструкції і пам'ятати, що надлишок вітамінів в організмі користі не принесе. Так що обирати такі препарати слід виключно з фахівцем і виходячи з конкретних цілей.

Як обрати вітамінно-мінеральний комплекс?

- Перш за все, слід порадитися з тренером і з фахівцями в даній області. Тренер підкаже, які добавки будуть найбільш ефективні при конкретних навантаженнях, а фахівці з'ясують, яких вітамінів найбільше не вистачає, а яких надлишок, та які препарати будуть найбільш оптимальним вибором для Вашого організму;

- Різноманіття цін в вітамінних добавках вражає. Є добавки з низької цінової категорії з обіцянкою того ж ефекту, що і від дорогих, а є серйозні комплекси, що містять мало не всю таблицю Менделєєва і весь список вітамінів, які будуть доступні далеко не всім. Пам'ятайте, що багато – це не завжди корисно. Важлива і сувора пропорція компонентів, і їх сумісність і засвоюваність, і відповідність потребам спортсмена.

- Обов'язково читайте етикетки. У препаратах синтетичного походження вміст вітамінів на 50-100% задовольняє потреби організму. Тобто, при збалансованому раціоні, наявності овочів і фруктів у вашому меню, постійному вживанні кисломолочних продуктів 100% покриття добової норми вітамінів просто не потрібно. Значить, такі препарати потрібні лише при незбалансованому харчуванні.

- Пам'ятайте про спосіб життя і види спорту. Чим важче навантаження, чим інтенсивніше тренування, тим більше вітамінів потрібно організму. Не забувайте і про вік: чим старша людина, тим вище його потреба в певних елементах.

- Не вживайте багато заліза. Це для жінок даний компонент в вітамінному комплексі буде корисним, а ось у чоловіків здатний викликати тремор, привести до проблем серця і навіть стати причиною інфаркту. Цілком достатньо того заліза, що надходить в організм щодня із продуктами харчування.

- Читайте склад, рекомендації та особливі вказівки від виробника вкрай уважно. Збалансованість і дозування – найважливіше. Не забувайте про термін придатності.

Рейтинг найкращих вітамінів і мінералів від виробників спортивного харчування

1) Optimum Nutrition Opti-Men прискорює метаболізм, сприяє зміцненню імунітету і всього чоловічого організму, підвищує працездатність, сприяє регенерації м'язової тканини і швидкому відновленню після тренувань.

2) MuscleTech Platinum Multivitamin – це комплекс преміум-класу. Забезпечує підтримку і захист організму, покращує тонус, підтримує при важких навантаженнях, сприяє нарощуванню м'язової маси, захищає від катаболізму.

3) Animal Pak Universal Nutrition заслужено вважається одним з найбільш популярних і ефективних вітамінних препаратів для спортсменів. Зміцнює здоров'я, сприяє росту м'язової маси і жироспалюванню, покращує показники витривалості і сили, зміцнює імунітет, сприяє засвоєнню білків, поліпшенню концентрації і фокусування.

4) Optimum Nutrition Opti-Women – це спеціальний препарат для жінок, що забезпечує абсолютну підтримку організму при інтенсивних заняттях спортом і підвищує тонус. Має загальнозміцнюючі властивості, прискорення активності мозку і метаболізму, підвищення імунітету, стимуляція багатьох можливостей жінки.

Перейти до покупок

Відгуки про Що таке вітаміни і мінерали 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті