18.12.2018

Що таке креатин

Александр Колодий
Бодибилдер, фитнес-блогер
Що таке креатин

Популярний креатин: що це таке?

Всі, хто веде спортивний спосіб життя і стежить за своїм спеціальним харчуванням, напевно чув про креатин. Ця добавка, ввішла в обіг всього 16 років тому, була відкрита ще три століття тому. Вже тоді було виявлено її позитивний вплив на людський організм. Зараз креатин став практично чудодійним з'єднанням, здатним в короткі терміни поповнити і накопичити безліч енергії в м'язових тканинах, що збільшує витривалість і потужність. Що ж він насправді із себе представляє?

Склад спортивної добавки креатин

Креатин – це хімічне азотисте з'єднання корисних речовин, яке позитивно впливає на енергетичний запас організму. Воно здатне збирати енергію в м'язах у вигляді спеціального креатинфосфату, який, в свою чергу, розщеплюється і перетворюється в силу м'язів. Природний вид цієї добавки міститься і в продуктах харчування: в м'ясі та рибі. У людському організмі він здатне синтезуватися в нирках, печінці та підшлунковій залозі. Попросту кажучи, креатин – це кислота, що складається з трьох відомих амінокислот: аргініну, гліцину і метіоніну.

Робота креатину

Фосфат креатину працює досить просто і ефективно: він нейтралізує кислоти, які з'являються в організмі в результати інтенсивних вправ, які призводять до виснаження і втоми. Добової норми даної речовини в організмі не вистачає для атлета, і додатковий заряд кислоти в м'язах дозволяє тренуватися довше і ретельніше. Який ефект приносить прийом креатину?
  • Здатний як мінімум удвічі збільшити силу і витривалість м'язів.
  • Є двигуном збільшення обсягу м'язової тканини і нарощування маси. Після двох тижнів прийому маса тіла може вже збільшитися на 3-5 кг за рахунок меншої витрати глікогену в м'язах.
  • Підвищує тестостерон у чоловіків.

Типи фосфату креатину

  1. Моногидрат – найбезпечніша і популярна добавка, яка надходить в організм разом з цукром. Приймають його не більше 5 грам на день.
  2. Tri-Creatine Malate – корисне з'єднання креатину і яблучної кислоти. Комбіноване речовина здатна оперативно забезпечити весь організм необхідною силою.
  3. Етиловий ефір – тип, який працює без цукру і заповнює недоліки моногідрату. Незважаючи на назву, він існує у вигляді порошку, таблеток або звичайних капсул.
  4. Буферізірованний креатин, або ж Kre-Alkalyn. Виходячи з назви, він вважається буферною речовиною, яка перетворюється на креатинін.
  5. Мікронізований креатин - добавка, що складається з дуже дрібних частинок, завдяки яким поліпшується їх поглинання і перемішування усередині організму. Приймають його, змішуючи з водою.
  6. Рідкий креатин – тип препарату, який з часом різко втратив свою популярність через відсутність стабільного ефекту. Його прийом може принести несподівані результати, як позитивні, так і негативні.
  7. Сполучений вид креатину - унікальний в своєму роді продукт Con-Cret від компанії   Promera. Це спеціальна концентрована речовина, яка приймається у вигляді максимально маленької дози – всього лише 1/4 чайної ложки на добу. Тільки з'явившись на ринку, вона завоювала популярність завдяки відсутності різних побічних ефектів і оперативному поглинанню.

Як і з будь-яким іншим видом спортивної добавки, кожен атлет повинен індивідуально для свого організму підібрати вид креатину і його вірне добове дозування. Креатин – це натуральна речовина, абсолютно природне для людського організму, тому не має неприємних побічних ефектів і навряд чи зіпсує ваше здоров'я. Не забувайте пити багато води – це найефектніший помічник в роботі креатину.

Фахівці нашого інтернет-магазину спортивного харчування Bcaa.ua з радістю допоможуть Вам вибрати креатин або інше спорт харчування, спираючись на ваші цілі і показники зростання і ваги.

Звертайтеся, завжди раді допомогти!

Інші корисні статті:

Перейти до покупок

Відгуки про Що таке креатин 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті