18.12.2018

Що таке антиоксиданти і навіщо вони потрібні спортсменам

Соколовский Роман
Бодибилдер, фитнес-блогер, участник телевизионных проектов
Що таке антиоксиданти і навіщо вони потрібні спортсменам
Завдяки впливу телебачення, газет і рекламних проспектів, слово «антиоксидант» настільки міцно вписалося в нашу підсвідомість, що ми мимоволі шукаємо косметичні засоби із заповітною речовиною або віддаємо перевагу продуктам з цим словом в складі.

Насправді це досить мудро. Щоденний вплив на організм шкідливих звичок, забрудненого природного оточення, побутових та косметичних речовин призводять до утворення вільних радикалів. Ці небезпечні частинки активно діють на молекули організму, забираючи їх електрони. Результатом великого скупчення вільних радикалів в організмі може стати: ослаблення в м'язах і кістках, погіршення зовнішнього вигляду шкіри, зміни в ДНК.

Антиоксиданти для спортсменів

Антиоксиданти під час будь-яких тренувань відіграють роль рятувальників. Знаходячи в організмі вільні радикали, вони віддають їм електрони яких не вистачає і припиняють ланцюгову реакцію по самоутворенню неповних молекул. "Вилучені" радикали перетворюються в повноцінну молекулу, яка вже не шкодить організму, а виконує важливі функції, а саме захист м'язів і тканин.

Безумовно, кожна людина хоче зберегти молодість і здоров'я організму. Основним помічником в цьому також є антиоксиданти. Вони можуть бути натуральними або створені в штучному середовищі, це вітаміни і мінерали для спортсменів. Останні відомі всьому світу як БАДи. Ці речовини рідко використовуються самостійно, інструктори і тренери рекомендують їх, як добавки до повноцінного раціонального харчування.

Як отримати антиоксиданти за допомогою їжі

Збалансовані прийоми їжі — це основне джерело антиоксидантів. Споживаючи щодня трави, овочі, фрукти, організм отримує необхідну порцію корисних речовин для протистояння вільним радикалам. Саме тому основними борцями за молодість є не дорогі креми, а природні речовини, які містяться в звичайних продуктах харчування.

- Вітамін Е по праву вважається найсильнішим антиоксидантом. Крім того, що він відіграє важливу роль в запобіганні онкології, також позитивно позначається на зовнішньому стані шкіри і волосся.

Знайти вітамін Е можна в рослинних оліях, горіхах, злакових і бобових, молоці і яєчному жовтку. 
- Вітамін С — щоденна необхідність для людей, що живуть в промислових регіонах. Він підтримує нормальний рівень гемоглобіну в крові, насичуючи її киснем.

Найбільше вітаміну С знаходиться в зелених листових овочах, цитрусових, яблуках, обліписі, різних сортах капусти і помідорах.

- Вітамін Р — знижує рівень окислення в організмі, викликаючи зменшення холестерину. Щоденне вживання вітаміну Р помітно покращує роботу серця, шлунка і печінки.

Знайти продукти, насичені вітаміном Р дуже просто. Вони яскравих і насичених кольорів: — чорниця, буряк, баклажани, темний виноград.

- Вітамін А (каротин) — це найактивніший антиоксидант. При його дефіциті організм людини швидко старіє, тканини зношуються, а серце "барахлить". Вітамін А незамінний в харчуванні онкохворих людей і людей похилого віку, оскільки він забезпечує омолодження тканин і їх зміцнення.

Для постійної підтримки організму  здоров'я і молодості потрібно щодня їсти яловичу печінку, вершкове масло, сметану, сир, яєчні жовтки, абрикоси, обліпиху, виноград і трави.

Замовити і купити вітаміни та мінерали з антиоксидантами і без Ви можете через каталог нашого сайту.
Перейти до покупок

Відгуки про Що таке антиоксиданти і навіщо вони потрібні спортсменам 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті