18.12.2018

Амінокислота лейцин - її важливість і роль в спорті

Евгения Семченко
Чемпионка Украины в категории Атлетик-Физик, диетолог
Амінокислота лейцин - її важливість і роль в спорті
Лейцин, це незамінна аліфатична амінокислота з розгалуженим ланцюжком, а за своїм обсягом одна з найбільших амінокислот .

Для всіх природних білків, основною складовою є Лейцин , який також бере активну участь в розпаді і синтезі протеїну. Що стосується людського організму, то в ньому лейцин міститься в істотних кількостях в нирках, печінці, селезінці, підшлунковій залозі, в м'язових тканинах   і клітинах, а також у складі білків сироватки крові.

Лейцин є незамінною амінокислотою, яка не синтезується клітинами організму, а в організм надходить виключно з білками, які входять до складу натуральної їжі. Брак або відсутність лейцину в організмі людини може призвести до зниження маси тіла, зупинки розвитку і зростання, а також до порушення обміну речовин.

Харчовими джерелами лейцину є: лісові горіхи, боби, соєве борошно, коричневий рис, яєчні білки, м'ясо (курячі грудки, лосось, яловиче філе) і цільна пшениця.

в залежності від рівня навантажень і способу життя, потреба організму людини в лейцині може становити від 6 до 15 г на добу. 

Біологічна роль лейцину

  • знижує в крові рівень цукру;
  • забезпечує азотистий баланс;
  • запобігає появі втоми;
  • необхідний для нормального розвитку і побудови м'язових тканин;
    • захищає тканини і клітини м'язів від постійно розпаду;
    • на клітинному рівні, є специфічним джерелом енергії;
  • бере участь в синтезі протеїну ;
  • сприяє зміцненню імунної системи і швидкому загоєнню ран.

Застосування

На сьогоднішній день лейцин в поєднанні з метіоніном, глютамінової кислотою і іншими амінокислотами, активно використовують для лікування хвороб печінки, м'язової дистрофії, анемії, при синдромі Менкеса і деяких формах токсикозу.

Лейцин і спортивне харчування

Лейцин відноситься до « BCAA амінокислот » (Ізолейцин, лейцин і валін). Завдяки безлічі досліджень доведено, що з усіх амінокислотою, найефективнішою є лейцин. Завдяки саме підйому рівня цієї речовини, після прийому їжі він і виступає таким собі сигналом для з'єднання білків з м'язовими клітинами.

Існує безліч наукових доказів того, що у спортсменів при прийомі таких амінокислот, під час тренувань знижується рівень розщеплення м'язового білка, при цьому лейцин надає потужний вплив в скелетних м'язах на анаболізм. Крім того, BCAA сприяють ослабленню м'язової стомлюваності після тренувань і сприяють швидкому відновленню організму після виснажливих тренувань в залі.

Регулювання рівня глюкози

До утворення амінокислот аланіну і глютамина (які є важливими елементами в процесі підтримки в організмі рівня глюкози), приводить розпад лейцину в скелетному м'язі.

Завдяки досить таки тривалого циклу в організмі людини утворюється печінкова глюкоза , де цей елемент є початковим матеріалом для його утворення. А це означає, що людина за допомогою лейцину може сідати на будь-яку низько вуглеводну дієту з метою підтримки в крові здорового рівня глюкози.

Висновки

В результаті ми можемо зробити висновок, що лейцин , це ефективний допоміжний засіб, яке під час різних дієт підвищує працездатність людини. А також прийом його та інших амінокислот, таких як BCAA допомагає спортсменам не тільки збільшувати м'язову масу або зменшувати жирові відкладення, але і підвищує витривалість і покращує якість виконання вправ в процесі тренування.
Перейти до покупок

Відгуки про Амінокислота лейцин - її важливість і роль в спорті 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті