15.08.2019

Роль вітамінів в спорті

Евгения Семченко
Чемпионка Украины в категории Атлетик-Физик, диетолог
Роль вітамінів в спорті
Чудове харчування – одне з найкращих вкладень, яке ви можете зробити в своє здоров'я. Страви зі свіжих і натуральних продуктів не тільки покращують ваше самопочуття і настрій, але і відмінно позначаються на фізичному стані і розумовій діяльності. Вислів «в здоровому тілі - здоровий дух» ніколи не втратить актуальності, тому дотримуватися збалансованого харчування необхідно кожній людині.

Особливо це важливо спортсменам. При щоденних виснажуюючих тренуваннях, просто необхідно поповнювати баланс вітамінів і мікроелементів. Це можна зробити двома шляхами — за допомогою збалансованого спортивного харчування і спеціальними добавками.

Насправді, спеціальні добавки або як їх називають спортивні лікарі - вітамінно-мінеральні комплекси спрямовані на зміцнення здоров'я, досягнення високих спортивних показників і збільшення витривалості під час тренувань. Природно, що вітаміни не несуть додаткової енергії, яка необхідна при цих процесах, але вони здатні поліпшити всмоктування активних речовин в організм і посилювати їх дію.

Опис вітамінів для спортсменів

Так наприклад, відомий антиоксидант вітамін Е значно збільшує м'язову витривалість. Він міститься в рослинній олії, жовтках і рибі. Тому ці продукти завжди повинні бути на столі спортсмена.

Королем всіх вітамінів, які потрапляють в організм спортсмена є вітамін С. Без нього неможливе ефективне формування м'язової тканини. До того ж відсутність вітаміну С веде до зниження синтезу гемоглобіну, так необхідного при аеробних заняттях. На додаток до всього, постійне вживання їжі або добавок, збагачених «аскорбінкою» запобігає розвитку остеохондрозу і розтяжок на тілі.

Зберегти шкіру пружною, і додати тілу необхідну спортивну форму допомагає вітамін А. Опираючись руйнуванню глікогену, він утворює енергетичний запас енергії, вкрай необхідний при тренуваннях.

Не варто забувати, що важкі фізичні навантаження згубно позначаються на стані кісткової і хрящової тканини. Для повноцінного функціонування їм необхідний кальцій і фосфор - речовини, які сприймаються організмом тільки в поєднанні з вітаміном D. Дефіцит цього мікроелемента впливає на витривалість людини і знижує ефективність тренувань.

Також в спортивних вітамінних комплексах зустрічаються вітаміни групи В. Це не дивно, адже вітамін В2 і В3 сприяють обміну білків і розвитку м'язів, допомагають відбуватися метаболічним процесам і сприяють виробленню енергії.

Вітамін В6 вкрай важливий для засвоєння вуглеводів, а В12 запускає енергообмін.

Значення вітамінів в харчуванні спортсмена на кшталт значенням протеїнів і вуглеводів. Без них неможливі ефективні тренування і отримання результату.
Перейти до покупок

Відгуки про Роль вітамінів в спорті 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті