28.08.2019

Роль вітамінів групи B в житті спортсмена

Евгения Семченко
Чемпионка Украины в категории Атлетик-Физик, диетолог
Роль вітамінів групи B в житті спортсмена
Вітаміни – це біологічно активні сполуки, які вкрай важливі людському організму для підтримки нормальної життєдіяльності. Вони не синтезуються організмом самостійно (окрім вітаміну В12), тому повинні надходити ззовні. Якщо протягом тривалого часу з будь-якої причини цього не відбувається, виникає порушення багатьох життєвих процесів і збої в роботі практично всіх органів і систем. Для спортсменів, які постійно тренуються і тих, хто веде досить активний спосіб життя, кількість вітамінів має бути збільшена практично вдвічі.
    
Вітаміни групи В відносяться до водорозчинних сполук, які не накопичуються в організмі. Тому необхідне їх щоденне надходження в організм, тим більше що розщеплюються і засвоюються вони досить швидко.
     
Тіамін (В1) – допомагає швидкому засвоєнню вуглеводів з їжі і отримання з них необхідної енергії. Він здатний покращувати роботу серцевого м'яза і інших органів, позитивно впливає на нервову систему, а дефіцит цього вітаміну негативно позначається на розвитку витривалості атлета.

Рибофлавін (В2) – є потужним антиоксидантом, що сприяє оптимальному перебігу практично всіх метаболічних процесів. Бере безпосередню участь в синтезі гемоглобіну, що покращує клітинне дихання і позитивно впливає на приріст м'язової маси. Крім того, він прискорює відновлення після серйозних навантажень або травм.
   
Ніацин (В3) – каталізатор величезної кількості обмінних процесів, котрі так чи інакше відносяться до утворення енергії. Крім того, останні дослідження показали, що достатня кількість цього вітаміну допомагає у створенні красивого м'язового рельєфу. 
    
Піридоксин (В6) – підсилює дію рибофлавіну, прискорюючи білковий обмін. Він також бере участь у всіх процесах росту білкової тканини і регулює стан нервової системи. Дефіцит піридоксину знижує працездатність і опірність різним інфекціям.
     
Кобаламін (В12) – єдиний з вітамінів цієї групи, який здатний синтезуватися в невеликих кількостях кишковою мікрофлорою. Вкрай важливим є для нормального кровотворення, позитивно впливає на ріст клітин, а також зміцнює загальну витривалість. Нестача цього вітаміну може призвести до погіршення працездатності, ослаблення нервової системи і навіть до малокрів'я.
     
Натуральними джерелами вітамінів групи В є бобові, цельнозернові злаки (рис, пшениця, овес, гречка), свиняча і яловича печінка, яйця, тверді сири, зелені листові овочі (шпинат, брокколі, спаржа), арахіс, авокадо, банани, йогурт.
  
Однак навіть збалансований раціон харчування не зможе забезпечити спортсмена необхідною кількістю цих вітамінів. Тому варто додатково застосовувати вітамінні комплекси, розроблені спеціально для атлетів, що активно тренуються.
Перейти до покупок

Відгуки про Роль вітамінів групи B в житті спортсмена 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті