05.01.2020
5 1

ТОП 10 вітамінів, які впливають на зростання м'язів

Александр Горбач
Персональный фитнес тренер селебрити и предпринимателей
ТОП 10 вітамінів, які впливають на зростання м'язів

Про найважливішу роль, яку відіграють вітаміни в житті людини, чула кожна дитина. Однак для спортсмена, що активно тренується та постійно витрачає на інтенсивних тренуваннях масу енергії, а також стикається з перевантаженнями і стресом, дане питання стає дуже актуальним. Які ж вітаміни в першу чергу потрібні атлетам для росту м'язів і відновлення після навантажень? Ми перерахуємо десять найбільш важливих сполук.

Першим в списку стоїть кобаламін (вітамін В12). Він піклується про нервову систему, яка передає сигнали від спинного мозку до м'язів, тим самим стимулюючи їх скорочення, координацію і зростання. Знайти кобаламін можна лише в тваринних продуктах – рибі або м'ясі.

Найважливішу роль в синтезі амінокислот відіграє біотин, який бере участь також в енергетичних процесах. Він міститься в жовтках яєць, яловичій печінці, молоці, сої та ячмені.

Рибофлавін (В2) регулює багато білково-обмінних процесів в організмі, пов'язаний із засвоєнням глюкози і окисленням жирних кислот. Крім того, цей вітамін підвищує чутливість м'язової тканини. Його джерелами є молочні продукти, печінка, мигдаль та інші горіхи, а також морепродукти і яйця.

Вітамін Е є сильним антиоксидантом, який сприяє зростанню м'язових клітин, а його достатня кількість підвищує витривалість спортсмена. Цим вітаміном «рясніють» багато видів горіхів, насіння, зелені листові овочі і рослинні масла.

У синтезі білків бере участь і вітамін А. При недостатній його кількості в організмі знижується рівень глікогену, який "живить" м'язи і тканини енергією. Найбільше його в яловичій і свинячій печінці, а також у молоці, вершковому маслі і сирі.

Відповідальну роль в підтримці активності і здоров'я відіграє вітамін С. Цей потужний антиоксидант бере участь в синтезі колагену – основи сполучної тканини. Крім того, він запобігає нестачі заліза в крові, що може призвести до зниженням гемоглобіну і зниженням м'язової активності. Фрукти (особливо цитрусові), цибуля та інші овочі – ось що потрібно для підтримання необхідної кількості цього вітаміну. ​​

Ніацин (В3) впливає на вироблення м'язами енергії, бере участь у безлічі метаболічних процесів. Для поповнення його запасів слід їсти печінку, гриби, яйця, молоко і морську рибу.

Не могли ми забути і найважливіші вітаміни групи D, без яких необхідні для міцності кісток кальцій і фосфор просто не будуть засвоюватись. Джерелом їх є молоко, сир, масло і... сонячні промені.

Для росту білків потрібен тіамін (В1), безпосередньо пов'язаний із забезпеченням працюючих м'язів киснем. Тіаміну багато в червоному м'ясі, бобах, печінці, горіхах, цільнозернових крупах і навіть в бананах.

Завершує список піридоксин (В6), дефіцит якого уповільнює процес переробки білка в організмі. Курка, риба, горіхи, авокадо, зелений салат і печінка дадуть необхідну кількість цього вітаміну, який бере участь також в синтезі важливих амінокислот.

Перейти до покупок

Відгуки про ТОП 10 вітамінів, які впливають на зростання м'язів 1

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Для набора массы нужен витами ,, D но отстальные витаминны тоже нужны , но без аитамина D рост мышцы не будут функционировать так хорошо.!

Інші корисні статті