17.06.2018

Комплекс спортивного харчування для тих, хто займається великим тенісом

Евгения Семченко
Чемпионка Украины в категории Атлетик-Физик, диетолог
Комплекс спортивного харчування для тих, хто займається великим тенісом
Всі спортсмени в період інтенсивних тренувань і, тим паче, змагань, потребують особливої ​​підтримки свого організму, яку можна надати, вживаючи відповідні спортивні добавки. Однак для тенісистів, які за одне двогодинне тренування витрачають величезну кількість енергії, це питання є особливо актуальним. Сьогодні ми розглянемо спортивне харчування, яке необхідно тим, хто займаються великим тенісом перед, під час та після тренувань на корті.

Основну кількість енергії спортсмен отримує завдяки вуглеводам, а білки і жири в даному випадку, скоріше, другорядні джерела. Тому для отримання максимальної працездатності і повної віддачі на корті приблизно за годину до тренування або матчу бажано прийняти гейнер. У ньому в правильних пропорціях містяться складні вуглеводи, на розщеплення яких організмом витрачається досить багато часу, і протеїни. Ще однією перевагою цієї спортивної добавки є те, що після його прийому тяжкості в шлунку не відчувається, а всі необхідні речовини спортсмен при цьому отримує.

Якщо тенісист буде мати серйозний матч, то за 20 хвилин до нього рекомендується випити порцію стимулюючого напою. Не варто забувати про те, що вони діють короткочасно, тому в звичайні дні зловживати прийомом енергетиків і стимуляторів не варто.

Деякі тренери рекомендують для підвищення продуктивності тренувань на корті приймати за півгодини до навантаження таку добавку, як L-карнітин. Вона абсолютно безпечна і може посилити ефективність спортивних навантажень.

Під час самої роботи на корті для того, щоб запобігти зневодненню, протягом тренування потрібно випивати до 1 літра рідини. У мінеральну або звичайну воду можна додати порцію амінокислотного комплексу або той же рідкий L-карнітин, якщо він не був прийнятий перед тренуванням, а також кілька чайних ложечок цукру. Такий самостійно приготований напій дозволить уникнути дегідратації і поповнити втрати солей через підвищене потовиділення.

Після закінчення тренування тенісист відчуває сильну втому, оскільки за пару годин втратив близько 800 калорій, тому він потребує термінового енергетичного підживлення. Відразу ж після того, як тенісист залишає корт, бажано підтримати втомлений організм, поповнивши його ресурси за допомогою гейнера або протеїнового коктейлю. Прийом цих препаратів дозволить швидко закрити вуглеводно-білкове вікно.

Для підтримки себе в оптимальному стані в період інтенсивних навантажень, потрібно підтримувати баланс між раціоном харчування спортсмена і прийнятими ним спортивними добавками. Цей баланс є запорукою ефективних тренувань і успішних виступів на корті.

Відгуки про Комплекс спортивного харчування для тих, хто займається великим тенісом 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті