13.12.2019

Спортивне харчування в раціоні спортсменів професіоналів

Александр Колодий
Бодибилдер, фитнес-блогер
Спортивне харчування в раціоні спортсменів професіоналів
Лікарі і дієтологи в один голос стверджують, що професійні досягнення спортсменів залежать не лише від їх старанності, а й від правильного харчування. Збалансований прийом їжі дозволяє атлетові відновлювати втрачені при тренуванні мікроелементи, які   роблять заняття спортом більш результативними.

На жаль, багато спортсменів зустрічаються із ситуацією, при якій тренування не дають бажаного результату. "Начебто качаєшся і качаєшся, а ефекту немає", - скаржаться   атлети. Допомагає боротися з цією ситуацією спеціальне спортивне харчування.

Впроваджуючи його в свій раціон, варто пам'ятати, що "чарівної таблетки" не існує. Тільки на одних добавках крутого тіла і розвинених м'язів не доб'єшся. Спорт любить гармонію, тому харчування потрібно обов'язково поєднувати з регулярними тренуваннями.

Безумовно, спортивне харчування для новачків кардинально відрізняється від добавок для профі. Досвідчені спортсмени використовують комплекси не тільки для рельєфу тіла, але і для зниження ймовірності "поломок" організму. Так, спеціальні спортивні суміші для професіоналів спрямовані на:
  • відновлення поживних речовин в організмі, які виходять з потом в процесі виснажливих тренувань;
  • поповнення організму елементами, які не поступають через звичайну їжу;
  • нормалізацію денного раціону;
  • підвищення вмісту певних речовин (білків, вуглеводів, деяких вітамінів);
  • зниження вживання зайвих калорій; 
  • поповнення організму необхідними речовинами при дотриманні низькокалорійної дієти.
Склад спортивних комплексів для профі також відрізняється від аматорських аналогів. Для "досвідчених" атлетів важливо, щоб їхнє тіло щодня отримувало цілий спектр стимулюючих елементів, які дають не лише енергію, але і розслаблення після тренувань.

В першу чергу, це креатин - особливий вид карбонової кислоти, яка містить азот. Синтезуючи АТФ в організмі, креатин стає частиною енергетичного обміну в нервах і м'язах спортсмена. Це все в теорії. На практиці атлет бачить результати - збільшення витривалості під час тренування і ріст м'язової маси.

Друга важлива добавка в комплексі для професіоналів - це рослинні стерини. Вони базуються на витяжках з трав, які збільшують вироблення тестостерону. В результаті їх постійного вживання збільшуються силові показники атлета. У чистому вигляді знайти рослинні стерини досить складно, але вони входять до складу таких добавок як екдистен або трібулус.

Також не варто забувати про анаболіки. Ці речовини значно прискорюють метаболічні процеси в організмі. Тобто дарують атлету "заряджену батарею". За відгуками бодібілдерів, з анаболіками навіть тренування в 1,5 години - проходить непомітно.

І ще один важливий елемент   в харчуванні професіонала -   енергетики. Ці "робочі конячки" значно підвищують витривалість і працездатність спортсмена, додаючи концентрації на тренуваннях. Завдяки вмісту вуглеводів та кофеїну (гуарани), енергетики впливають на нервову систему, чим підвищують концентрацію спортсмена.

Також щоденний раціон атлета-професіонала варто поповнити Гейнерами  і протеїновими комплексами, без яких неможливе відновлення білково-вуглеводного балансу.

Відгуки про Спортивне харчування в раціоні спортсменів професіоналів 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті