07.12.2019

Спортивне харчування в раціоні початківця спортсмена

Соколовский Роман
Бодибилдер, фитнес-блогер, участник телевизионных проектов
Спортивне харчування в раціоні початківця спортсмена
Мотивація до спорту у кожної людини своя. Хтось переступив поріг спортивного залу в надії скинути жирок з боків, а хтось хоче накачати м'язи. Будь-яке з цих бажань вимагає посилених занять спортом.

Досить часто перші боязкі заняття на тренажерах переростають в захоплення, а часом — в невід'ємну частину життя. А разом зі спортом в побут початківця атлета входить спортивне харчування.

На ранніх етапах заняттям спортом кожна людина очікує отримати феноменальні результати. У надії на рельєфні біцепси і повну відсутність жирових відкладень, горе-спортсмени починають буквально «поїдати» поживні суміші і добавки. Забуваючи про те, що підтягнуте тіло — це результат здорового способу життя, який полягає в гармонійному поєднанні харчування і тренувань.

Бездумне відношення до спортивних сумішей призвело до того, що лікарі не рекомендують приймати його початківцям спортсменам. Вони радять молодим атлетам звернути свою увагу на каші з відвареним м'ясом, свіжі овочі і фрукти.

З іншого боку, дієтологи стверджують, що спортивне харчування в помірних кількостях необхідно кожному атлетові, навіть початківцю. На перших місяцях тренувань завдання спеціального харчування полягає в:
  • поліпшенні життя людини;
  • допомоги у досягненні поставлених цілей;
  • зміцненні здоров'я;
  • нормалізації метаболізму і маси тіла.
Безумовно, професійне харчування для спортсменів «з досвідом» ставить перед собою зовсім інші цілі. Тому атлетам-малюкам варто зупинити свій вибір на спортивному харчуванні зі спеціальною позначкою.

Як не дивно, спортивних сумішей для новачків сьогодні велика кількість. Вони розрізняються за гендерною ознакою, типом статури, і способом життя. Але всіх їх об'єднує одне - все харчування для аматорів має містити такі компоненти.
  • Протеїни — продукти, збагачені білком. Від кількості цієї речовини залежить швидкість збільшення м'язів.
  • Кератин допомагає зміцнювати м'язи. Завдяки зменшенню вироблення молочної кислоти, якому сприяє кератин, м'язи у спортсмена болять менше.
  • Амінокислоти - допомагають знизити рівень втоми після тренування. При достатній кількості вільних амінокислот, рівень витривалості на заняттях значно зростає.
  • Вуглеводи - джерело енергії в організмі атлета.
  • Спеціальні добавки - це могут бути жироспалювачі, добавки для розширення судин, енергетики, речовини для зміцнення суглобів і зв'язок.
Кращим варіантом суміші для спортивного харчування є комплекс, що містить всі зазначені речовини. На жаль, таких "ідеальних поєднань" дуже мало і вони вкрай дорогі.

Саме тому спортсмену початківцю слід навчиться самостійно розраховувати щоденну потребу в необхідних речовинах. Дієтологи рекомендують вводити суміші в щоденний раціон поступово, починаючи з дрібних доз. Також варто брати до уваги і поставлену мету.

Наприклад, якщо ви хочете наростити м'язи, то 2 г білка і 3-7 г вуглеводів на 1 кг власної ваги буде достатньо. Поступово, зі збільшенням рівня спортивної підготовки можна нарощувати і порції речовин - до 4 г білка і 10 г вуглеводів.

Відгуки про Спортивне харчування в раціоні початківця спортсмена 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті