10.03.2019

Практичні поради для бодібілдерів вегетаріанців

Евгения Семченко
Чемпионка Украины в категории Атлетик-Физик, диетолог
Практичні поради для бодібілдерів вегетаріанців
Вегетаріанський спосіб життя має для деяких людей величезне значення. Він передбачає або повне виключення зі свого раціону харчування всіх продуктів тваринного походження, або їх значне скорочення – як правило, це відмова від вживання в їжу м'яса тварин, птахів і риб.
    
Одні люди дотримуються вегетаріанської дієти, таким чином турбуючись про своє здоров'я. Інших непокоїть елемент насильства над тваринами, збереження навколишньої природи або релігійно-етичні аспекти. Як би там не було, не викликає сумніву той факт, що популярність вегетаріанства постійно зростає.
  
Для того, щоб досягти успіху в спорті і наростити м'язову масу, зовсім не обов'язково відмовлятися від своїх моральних переконань. Необхідно тільки скорегувати свій раціон і підібрати правильне дозування певних препаратів спортивного харчування, щоб отримати весь необхідний комплект макро- і мікроелементів для результативної побудови м'язової тканини.

Для нарощування сухої м'язової маси потрібно вживати від 1,5 до 2,5 г протеїну на кожен кілограм власної ваги. Іншими словами, атлету, який важить 80 кг, необхідно отримувати щодня від 120 до 150 г білка. Отримати його можна з продуктів рослинного походження, в складі яких білка достатня кількість. Серед таких продуктів лідирують соя та інші бобові, різні горіхи, а також цільнозернові злаки. Що стосується спортивного харчування для вегетаріанців, відмінно підійде протеїновий порошок, який виробляється з соєвого білка.
    
Якщо ж спортсмен не є строгим "веганом", то в якості повноцінного джерела білка можуть служити молочні продукти з невисоким вмістом жиру – кисломолочні продукти, знежирене молоко або нежирний сир. Для тих, хто допускає вживання в їжу яєць, проблема легко вирішується додаванням в добовий раціон декількох штук курячих або індичих яєць, які збагатять організм протеїном, що дуже схожий з твариним за своїм складом.
  
Жири – особливо ненасичені і поліненасичені – є необхідним елементом для побудови м'язової тканини. Отримати ці компоненти також можна з рослинної їжі. Авокадо і маслини, кукурудзяна та оливкова олія, різноманітні горіхи та насіння – ось цінні джерела корисних жирів,оптимальна щоденна кількість яких становить близько 1 г на кожен кілограм своєї ваги.
  
Що стосується вуглеводів, то вони знаходяться в достатній кількості у всіх овочах і фруктах, тому нестачі в них атлет-вегетаріанець мати не буде. Однак слід пам'ятати про те, що для того, щоб тіло набуло рельєфу, кількість вуглеводів має бути знижена. При низьковуглеводній дієти краще вживати рис, гречку, макарони з твердих сортів пшениці і хліб із зернових грубого помелу. Тому важливо підраховувати кількість з'їдених цукрів і не перевищувати рекомендованої дози.
Перейти до покупок

Відгуки про Практичні поради для бодібілдерів вегетаріанців 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті