31.05.2019

Програми спортивного харчування

Александр Колодий
Бодибилдер, фитнес-блогер
Програми спортивного харчування
Протягом останніх десятиліть у багатьох країнах проводилися дослідження спортивного харчування, метою яких було створення певної системи прийому додаткових препаратів і спортивних добавок. Було науково доведено істотний позитивний вплив окремих мікроелементів і нутрієнтів на поліпшення спортивних показників, приріст м'язової маси і швидку адаптацію організму до силових навантажень.

Уже ні в кого не виникають сумніви в ефективності використання так званих препаратів спрямованої дії, проте для досягнення необхідного результату вкрай важливо, щоб ці добавки не приймалися безсистемно. Саме для цього фахівцями різних областей – медиками, спортсменами, фармацевтами та валеологами – були розроблені програми спортивного харчування.

Серед розроблених та схвалених ними – програма з регулювання маси тіла, поліпшення витривалості, підтримки водного балансу організму, збільшення і стабілізації сухої м'язової маси, антиоксидантна, хондропротекторна та інші види.

Крім конкретних завдань, що  стоять перед атлетами, при виборі програми потрібно брати до уваги і інші фактори – вік і стать спортсмена, його фізіологічну конституцію, зріст, вагу та навіть темперамент. Крім того, дуже важливо, який тип навантаження є в процесі тренувань – аеробний, анаеробний або змішаний.

Наприклад, для спортсменів, що займаються силовими видами спорту, добова потреба в білку найбільш висока і складає від 2 до 2,5 г на кожен кілограм маси тіла. Для борців і боксерів ця потреба зазвичай не перевищує 2 г на 1 кг маси. В інших видах спорту цей показник ще нижчий – 1,5-1,7 г. Зрозуміло, що більшу частину білка необхідно отримувати з натуральних продуктів природного походження. Саме для того, щоб розрахувати, скільки ж білкових добавок потрібно вживати спортсмену додатково, і розробляються конкретні програми.

Навіть правильно підібрана і розрахована програма харчування для конкретної людини не може використовуватися нею протягом дуже тривалого часу. При більш інтенсивних навантаженнях – наприклад, в період підготовки або під час змагань, – програма повинна змінюватися.

Кількість вуглеводів, що споживаються, повинна зростати в порівнянні з періодами релаксації. Інакше ті додаткові калорії, які дають спортсменові, потрібну при екстримі енергію, в стані спокою організм просто не встигне спалити, що загрожує зміною маси тіла.

Наостанок зауважимо, що тільки активні тренування і серйозна робота в спортзалі приведе вас до бажаних результатів, спортивне харчування в цій справі є тільки вашим помічником. І навіть найкращі програми слід підбирати строго індивідуально, оскільки всі вони носять рекомендаційний характер, орієнтуючись при цьому більше на самопочуття і власні відчуття.

Відгуки про Програми спортивного харчування 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті