06.05.2019

Прийом спортивного харчування в дні тренувань і дні відпочинку

Соколовский Роман
Бодибилдер, фитнес-блогер, участник телевизионных проектов
Прийом спортивного харчування в дні тренувань і дні відпочинку
Серед спортсменів-початківців часом існує хибна думка, що прийом спортивних добавок необхідний тільки в ті дні, коли організм витрачає багато зусиль на виконання фізичних вправ. Мовляв, навіщо витрачати зайві кошти на прийом спортивного харчування під час відпочинку, коли ніякого навантаження м'язи в цей час не отримують? Раз особливої ​​необхідності немає, чи не краще заощадити на цьому і гроші, і час?

Однак насправді повноцінне спортивне харчування необхідно атлетам не тільки в ті дні, коли вони активно тренуються, але і в дні відпочинку від роботи в спортзалі. Спробуємо розібратися, навіщо це потрібно.
   
Виявляється, м'язова тканина збільшується зовсім не тоді, коли ви даєте інтенсивне навантаження на м'язи. Під час тренувань м'язи отримують множинні мікротравми в результаті розтягування волокон. Потім, в післятренувальний період, ці пошкодження відновлюються організмом, м'язова тканина оновлюється і збільшується, – саме тому активні заняття слід чергувати з днями відпочинку.
    
Зрозуміло, і до, і під час тренувань організм атлета потребує білкового протеїну, амінокислот, креатину та інших важливих нутрієнтів. Цей момент ні у кого сумніву вже не викликає. Але і при відновленні, в ті дні, коли спортсмен фізично відпочиває, органам і тканинам його тіла потрібні всі речовини, здатні дати будівельний матеріал для побудови нових клітин і прискорюють складний регенераційний процес.
     
Для поповнення запасів глікогену необхідна щоденна порція складних вуглеводів, амінокислот і креатину, які відновлюють сили і запобігають катаболічним процесам під час сну. А мікроелементи, жири та вітаміни беруть участь в синтезі найважливіших ферментів і гормонів, що регулюють різні метаболічні процеси в організмі.
     
На відновлення організм теж витрачає досить велику кількість калорій. Якщо ж з якоїсь причини позбавити його своєчасного надходження всіх важливих речовин, порушується весь цикл регенерації, оскільки елементи, яких невистачає тіло знову-таки буде «добувати» з м'язових тканин. Тим більше, що зазвичай спортсмену для відпочинку потрібно від одного до трьох днів, протягом яких всі його клітини і органи виконуватимуть невидиму, але дуже інтенсивну роботу.
   
Більше того, лікарі і спортивні тренери наполегливо рекомендують атлетам навіть в звичайному харчуванні дотримуватися такого ж раціону, як і в дні посилених навантажень, оскільки будь-які зміни тільки марно «розгойдують» організм, який намагається до них пристосуватися.

Саме тому протеїни , гейнери, амінокислотні комплекси і вітамінні добавки слід приймати щодня, дотримуючись певної схеми. Тільки в цьому випадку спортивне харчування допоможе швидше наростити м'язову масу, досягти відмінних показників і стабільних результатів в спорті.

Відгуки про Прийом спортивного харчування в дні тренувань і дні відпочинку 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті