30.04.2019

Препарати для суглобів і зв'язок в спортивному харчуванні

Евгения Семченко
Чемпионка Украины в категории Атлетик-Физик, диетолог
Препарати для суглобів і зв'язок в спортивному харчуванні
Помилково може здаватися, що найвразливіше місце спортсмена — це м'язи. Величезні щоденні навантаження, різноманітні типи «підсилювачів» призводять до їх швидкого зносу.

Насправді, найбільше навантаження на себе беруть суглоби і зв'язки. Будь-яка взята вага, кожне посилене тренування може негативно позначитися на стані опорно-рухового апарату. Лікарі стверджують, що спортсмени і атлети в більшій мірі страждають від хронічних захворювань суглобів, ніж пересічні громадяни нашої країни.

З огляду на високу ймовірність пошкоджень, спеціальні препарати для зв'язок і суглобів , неодмінно мають бути присутніми у раціоні спортсмена.

У звичайному харчуванні корисні для суглобів речовини міститися в недостатніх пропорціях. Наприклад, кальцій, вітамін С і кремній в невеликих дозах входить до складу, злакових та свіжих овочів. Звісно, настільки маленькі дози не дають бажаного ефекту, тому атлетам необхідно доповнювати свій раціон спеціальними харчовими добавками.
  • Глюкозамін сульфат — це натуральна сполука, збагачена білком. Вона володіє основним реставраційним матеріалом при відновленні суглобів. Справа в тому, що глюкозамін сульфат надає організму сировину для генерації мукополісахаридів, що становлять хрящову тканину людини. Атлетам і спортсменам для поповнення корисних елементів рекомендується вживати по 1500 мг сульфату глюкозаміну щодня.
  • Хондроїтин сульфат також є одним з основних будівельних елементів хрящової тканини. Завдяки цій сполуці, вода і поживні речовини можуть вільно проходити крізь хрящ. Це особливо важливо для повноцінного функціонування, оскільки кровообіг в хрящовій тканини відсутній. Важливим залишається той факт, що хондроїтин сульфат допомагає кісткам швидше гоїтися після травм. Щоденна доза цієї речовини не повинна перевищувати 900 мг.
  • Метилсульфонілметан (більш відомий, як MSM) –   природна добавка, яка обов'язково повинна входити в денний раціон будь-якої спортивної людини. Незважаючи на те, що MSM досить легко знайти в звичайних продуктах харчування, це найбільш затребуваний товар в нашому магазині спортивного харчування. Атлетам рекомендується вживати 1-2 гр MSM щодня. При такій дозі речовина активно впливає на швидкість лікування артриту і руйнування сполучних тканин.
  • Желатин. Звісно, мова йде не про харчовий звичайний желатин, а про II тип колагену. Ця речовина — справжній рятівник суглобів при інтенсивних тренуваннях. Колаген обволікає суглоб і запобігає його руйнуванню під час занять спортом.
Безумовно, всі добавки для збереження і регенерації зв'язок і суглобів можна придбати в спеціалізованих магазинах спортивного харчування і навіть аптеках. Зберегти гарне самопочуття і запобігти появі побічних ефектів допоможе консультація з дієтологом або спортивним лікарем.
Перейти до покупок

Відгуки про Препарати для суглобів і зв'язок в спортивному харчуванні 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті