03.10.2019

З чим пов'язаний м'язовий біль після тренування і як з ним боротися

Александр Колодий
Бодибилдер, фитнес-блогер
З чим пов'язаний м'язовий біль після тренування і як з ним боротися

М'язовий біль після тренування знайомий не лише професійним спортсменам, але, мабуть, і кожній людині. Досить згадати, як ще в школі після декількох прогулів уроку фізкультури, ви все-таки потрапляли в спортивний зал і виконували різні вправи під пильним оком фізрука. На наступний день підйом з ліжка був проблематичним – все тіло нило і боліло.

Насправді, причин виникнення больових відчуттів у м'язах є кілька. Серед основних виділяються наступні: молочна кислота, так звані запізнілі м'язові болі і підвищена чутливість м'язової тканини.

Накопичення в клітинах молочної кислоти є побічним продуктом фізіологічного процесу. Лактат виробляється при анаеробних навантаженнях і призводить до окислення тканин. Він вимивається кров'ю протягом доби, його вплив абсолютно безпечний. Цей вид м'язового болю, що продовжується, як правило, пару днів, багато атлетів вважають необхідною ознакою того, що заняття в залі пройшли належним чином.

Запізнілі м'язові болі виникають зазвичай пізніше, через день-два після тренування, і можуть триває до 4-5 днів. ЗМБ викликає різке перевищення обсягу та рівня силових і інших навантажень. Фахівці вважають, що причина може критися в появі мікротравм і розривів в клітинах. Такі відстрочені больові відчуття мобілізують організм на активізацію всіх захисних і відновлювальних ресурсів.

Іноді внаслідок інтенсивних фізичних навантажень порушується баланс води і солі в тканинах і м'язах. Це викликає підвищену реактивність м'язової тканини, оскільки загострюється чутливість нервових закінчень. Для попередження цього стану потрібно пам'ятати про необхідність пити достатню кількість рідини.

Крім вищезазначених, існують ще суто травматичні причини больової реакції, тому завжди слід уважно прислухатися до свого організму. Якщо виникла припухлість, різка зміна кольору шкірних покривів, а також порушився загальний стан, потрібно негайно вирушати до лікаря.

Інші ж види м'язового болю не вимагають медичного втручання. Для їх полегшення і якнайшвидшого припинення рекомендуються такі методи.

Найбільш ефективними по праву вважаються водні процедури. Причому краще використання не теплої води, а змінний вплив теплої і холодної. Чергуючи різні температурні режими, можна значно поліпшити стан своєї мускулатури. Показані також парильня та звичайне плавання в басейні.

Ще одним хорошим способом боротьби з болем є масаж, а при неможливості його одержання - самомасаж. Розігрівання і розтирання болючих ділянок тіла покращує приплив до них крові і кисню, а також сприяє м'язовому розслабленню. Можна використовувати різні ефірні і рослинні олії (оливкова, лавандова і ін.), А також спеціальні масажні креми, придбані в аптеці.

Перейти до покупок

Відгуки про З чим пов'язаний м'язовий біль після тренування і як з ним боротися 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті