05.08.2018

Міфи про спортивне харчування

Евгения Семченко
Чемпионка Украины в категории Атлетик-Физик, диетолог
Міфи про спортивне харчування
Останнім часом зростає популярність здорового способу життя і здорового харчування. Все більша кількість людей встають з зручних диванів і йдуть в спортзали, басейни або на бігові доріжки, щоб зміцнити своє тіло, позбутися від багатьох фізичних проблем і додати активності в своє життя. Однак такі зміни в суспільній свідомості породили і масу домислів і міфів про спортивну підготовку, в тому числі і про спортивне харчування, які підігріваються сенсаційними повідомленнями в пресі і на телебаченні. В реальності міфи про спортивне харчування часто не мають реального підґрунтя під собою, про що ми вам зараз і розповімо.

Основні «страшилки» стосуються того, що, мовляв, спортивне харчування – це чиста "хімія", яка завдає організму відчутної шкоди. Мабуть, не особливо компетентні люди переплутали СпортХарч зі стероїдними або гормональними добавками, які, на жаль, іноді мають місце у великому спорті. Насправді, спортивне харчування – це просто звичайне харчування, тільки в концентрованому вигляді. Виготовляється воно з цілком натуральних продуктів, таких, як яйця, молоко і молочна сироватка, соєві культури, з яких просто відсіваються жири та інші зайві компоненти. Адже для того, щоб поповнити запас білків після виснажливого ​​тренування, набагато простіше випити 300 мл протеїнового коктейлю, ніж з'їсти 15-20 яєць або цілу курку.

Другий міф про спортивне харчування стверджує, що воно необхідне лише бодібілдерам.

Зрозуміло, спортсмени – це основні його споживачі. Але розроблялося воно не тільки для них, а й для всіх, тих хто займаються важкою фізичною працею, наприклад, рятувальників, вантажників, альпіністів і людей, пов'язаних з ризикованими професіями. Також воно підходить для відновлювальної терапії після травм або тривалих хвороб.

Ще одна поширена помилка – це твердження, що прийом спортивних препаратів регламентований буквально по хвилинах. Правда така: якщо ви не бодібілдер, який виступає, то для вас не важливий час прийому спортивної добавки. Важливо тільки, щоб білково-вуглеводний коктейль ви пили за півгодини до тренування, а протеїновий – відразу після його закінчення. Час доби тут значення не має.

Ну і ще одне хибне твердження пов'язане з тим, що СпортХарч – надзвичайно дорога річ, яка не всім по кишені. Насправді витрати на нього не такі вже й високі, особливо якщо врахувати, що упаковка зазвичай розрахована на тривалий час прийому. До того ж якщо ви, ганяючись за дешевизною, купите товар неперевіреного виробника, то ви ризикуєте отримати неякісну і навіть небезпечну для здоровья продукцію.

У кінцевому рахунку, зміцнення вашого здоров'я, поліпшення самопочуття і відмінні спортивні результати сторицею окуплять всі ваші витрати. А всі міфи про спортивне харчування розвіються, як туман, коли ви переконаєтеся в реальній користі цих харчових добавок для досягнення поставлених цілей.

Відгуки про Міфи про спортивне харчування 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті