26.09.2018

Особливості застосування L-карнітину

Евгения Семченко
Чемпионка Украины в категории Атлетик-Физик, диетолог
Особливості застосування L-карнітину
L-карнітин, що знаходився на піку популярності в 80-х роках минулого століття як неперевершений спалювач жиру, згодом був незаслужено списаний з рахунків. І тільки нещодавно йому знову вдалося зайняти належне гідне місце в ряду спортивних і харчових добавок. Пов'язано таке відродження з відкритими в наші дні додатковими корисними властивостями цієї речовини.

Виявляється, L-карнітин підсилює здатність м'язів до фізичної роботи , покращує роботу серця і прискорює відновлення сил після інтенсивних силових навантажень.

Вітаміноподібний L-карнітин природним чином синтезується в організмі печінкою і нирками і транспортується в м'язові та інші тканини. Головною функцією цієї сполуки є транспортування жирів до мітохондрій клітин, де вони проходять процес окислення і спалюються, виробляючи енергію.

У необхідності карнітину сьогодні вже ніхто з медиків не сумнівається, однак проблема полягає в тому, що, хоча дефіцитом даної речовини страждає багато людей, проте виявити це вкрай складно.

Проведені нещодавно дослідження підтвердили той факт, що прийом L-карнітину здатний поліпшити спортивні показники, допомагаючи організму довше підтримувати в м'язових тканинах запаси глікогену. Завдяки більшій концентрації внутрішньом'язових рецепторів відбувається стимуляція росту м'язів і збільшення силових досягнень.

Прийом L-карнітину має свої особливості. Випускається ця добавка у вигляді таблеток, капсул і рідкого сиропу. Побічні явища і передозування практично не зустрічаються, хіба що треба бути уважним при алергічних реакціях і перевірити свій організм прийомом невеликих доз.

Оскільки пік впливу L-карнітину настає через дві години після прийому і триває близько чотирьох годин, рекомендується приймати препарат за пару годин до інтенсивних силових навантажень. Спортсменам, що активно тренуються рекомендується велика доза – від 2 до 8 г речовини в день і навіть більше. При цьому необхідно враховувати масу тіла атлета, режим харчування і інтенсивність навантажень.

Оскільки L-карнітин добре засвоюється з вуглеводами, бажано приймати його під час їжі або поєднуючи разовий прийом 2-3 г добавки з 30-40 г вуглеводів. Його можна вживати протягом досить тривалого часу, ніякої шкоди це не принесе. Єдиний аргумент на користь перерв між прийомами полягає в тому, що організм, отримуючи в достатній кількості цю речовина ззовні, перестане його продукувати самостійно, що може привести до деяких збоїв в роботі інших органів.

Досвідчений тренер допоможе грамотно розрахувати небхідну добову дозу такого спортивного харчування для того, щоб цей важливий і універсальний препарат приніс реально відчутну користь під час занять спортом.
Перейти до покупок

Відгуки про Особливості застосування L-карнітину 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті