27.05.2018

Клітковина та її роль в раціоні харчування людини

Александр Горбач
Персональный фитнес тренер селебрити и предпринимателей
Клітковина та її роль в раціоні харчування людини

Роль клітковини в раціоні харчування складно переоцінити. Вона міститься в продуктах рослинного походження і щодня необхідна абсолютно всім людям незалежно від їх фізичного навантаження, віку, комплекції і стану здоров'я.

Клітковина це рослинні волокна, які мають здатність сильно збільшуватися в розмірах, однак при цьому не перетравлюються під дією харчових ферментів. Розщеплення клітковини відбувається тільки в товстому кишечнику.

Завдяки цим властивостям набрякла рослинна маса, яка проходить по всьому кишковому тракту, м'яко очищує стінки кишечника від неперетравлених шматочків їжі, шлаків, токсинів і канцерогенних сполук, а також стимулює його перистальтику. Очищений кишечник здатний швидше і якісніше розщеплювати і засвоювати корисні продукти, мінерали, спортивне харчування, вітаміни та інші речовини, необхідні для нормальної життєдіяльності організму.

Одним з головних достоїнств клітковини можна назвати її низьку калорійність, адже більшість продуктів, що містять клітковину (за винятком, мабуть, горіхів), мають відносно невеликий вміст калорій. Крім того, завдяки тому, що клітковина сильно набухає в кишечнику, вона сприяє появі почуття ситості, тим самим оберігаючи від переїдання.

Дорослій людині потрібно в день близько 30-35 г клітковини. Однак, як свідчить статистика, ми в середньому споживаємо її в два-три рази менше. Для того, щоб наситити організм цим найважливішим для підтримки здорового балансу елементом, достатньо дотримуватися таких умов.

Краще вживати фрукти в їжу цілими, не знімаючи шкірку. Адже саме в шкірці міститься найбільша кількість волокон. При цьому ви не додасте в раціон зайвих калорій, оскільки в шкірці фруктів їх просто немає. Також багато клітковини в зернятках таких ягід, як суниця, полуниця, ожина або малина. Додавши ці ягоди в свій раціон, ви не тільки отримаєте необхідну щоденну порцію клітковини, але і збагатите організм важливими вітамінами і антиоксидантами.

Вживайте в їжу більше овочів сімейства хрестоцвітних (тобто різні види капусти, а також листові овочі). Крім такої важливої ​​клітковини і інших корисних речовин, вони досить об'ємні, тому сприяють швидкому насиченню. Краще їсти овочі сирими, по можливості уникаючи термічної обробки, яка кілька руйнує рослинні волокна.

Якщо немає можливості вживати в їжу рослинні продукти, на нетривалий час можна забезпечити надходження в організм клітковини за допомогою спеціальних спортивних добавок. Однак необхідно пам'ятати, що різко посилювати кількість клітковини в раціоні не варто, треба дати організму час звикнути до змін. І обов'язково слід збільшити кількість споживаної рідини, причому не за рахунок чаю, кави або соків, а за рахунок чистої питної води.

Відгуки про Клітковина та її роль в раціоні харчування людини 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті