27.02.2018

Як правильно вибрати і приймати гейнер для набору маси?

Александр Колодий
Бодибилдер, фитнес-блогер
Як правильно вибрати і приймати гейнер для набору маси?

Гейнер це дуже популярний тип спортивного харчування, основу якого становлять вуглеводи. Однак потрібно звертати увагу на їх тип, а саме на кількість цукру: він призводить до збільшення об'ємів жирової тканини, але не м'язів. Також низькоякісними вважаються гейнери, в яких менше 15% білка. Процентне співвідношення зазвичай становить 20-25% білків до 60-70% вуглеводів.

Як правильно обрати гейнер?

Основних функцій, як правило, у гейнера всього дві:

  • забезпечення енергією і швидке відновлення організму спортсмена після інтенсивного тренування;
  • збільшення маси тіла.

За допомогою гейнера дуже зручно дотримуватися правильного режиму харчування. Якщо через напружений графік ви пропускаєте повноцінний прийом їжі, достатньо прийняти СпортХарч, додавши його в молоко або сік. Це легко, і не займе багато часу. Тільки не розводьте добавку окропом, інакше вона втратить всі свої корисні властивості.
Підбираючи спортивне харчування, врахуйте, що в хорошому продукті зазвичай використовується сироватковий або мультикомпонетний протеїн. У соєвого протеїну більше недоліків, але його вартість дешевше. Також до складу гейнера часто входять вітамінно-мінеральні комплекси та інші нутрієнти, а деякі виробники додають креатин. Звертайте увагу на наявність L-глютаміну у складі. Він відмінно відновлює організм після тренування і стимулює роботу імунної системи.
Виробник спортивного харчування повинен бути відомим. Крім того, здійснювати таку покупку варто в спеціалізованому магазині. В випадковій торговій точці або на ринку є ризик стати володарем підробки, яка заподіє шкоди вашому здоров'ю.

Як вживати гейнер для набору маси?

Перш за все, варто враховувати, що максимальна добова доза препарату для кожної людини індивідуальна. Наприклад, людям з надмірною жировою масою, в процесі сушіння і роботи над рельєфом вживати таку добавку небажано. Також не варто пити її на ніч, інакше гейнер легко перетвориться в жир. На наступному малюнку показана таблиця поєднання різних спортивних добавок, в залежності від виду тренувань:


Таблица сочетания различных спортивных добавок

Оптимальна кількість гейнера становить від 80 до 200 грамів на добу, залежно від способу життя, калорійності раціону, інтенсивності тренувань, вихідної маси тіла спортсмена. Цю дозу варто розділити на кілька прийомів між основними прийомами їжі. Доцільно пити такий СпортХарч перед тренуванням, щоб забезпечити організм енергією, і через годину-півтори після інтенсивних фізичних навантажень. В такому випадку поживні речовини швидше засвоюються і забезпечують ріст м'язової тканини. Не можна постійно замінювати спортивним харчуванням повноцінний прийом їжі.
Для розведення гейнера існує кілька варіантів:

  • молоко. Воно ідеально доповнює спортивну добавку і робить її смак більш приємним. Для вегетаріанців і людей з непереносимістю лактози використовується рослинне молоко;
  • вода. Це нейтральна рідина, яка ніяк не вплине ні на смак, ні на харчову цінність коктейлю;
  • сік. Пакетовані напої для такої мети підходять погано – вони приносять організму мало користі, але при цьому насичені консервантами і ароматизаторами. Дозволяється використовувати фреш, проте в поєднанні з гейнером напій може мати не надто приємний смак. Що стосується газованих солодких напоїв, то від них краще відмовитися зовсім.

Гейнер для набору маси легко поєднується з іншими видами спортивного харчування. Як правило, це вітаміни, креатин, вітамінно-мінеральні комплекси. Якщо з якоїсь причини ви перестали займатися спортом, то прийом гейнера також потрібно призупинити. Це необхідно для того, щоб не набрати зайву вагу.

Рейтинг ТОП-5 гейнерів для набору маси

На нашому сайті представлений тільки кращі гейнери для набору маси, але завдяки вашим відгукам, ми зуміли визначити 5 топових товарів, які можна придбати у нас в магазині:
1). Serious Mass (No Sugar Added) 5420 грамів 

2). Serious Mass (No Sugar Added) 2700 грамів  

3). ФОРТМАССА 3000 - 4000 грамів

4). ФОРТМАССА 3000 - 1000 грамів
5). MUSCLE JUICE 6000 грамів

Перейти до покупок

Відгуки про Як правильно вибрати і приймати гейнер для набору маси? 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті