08.05.2017

Глютамін і його унікальні можливості

Евгения Семченко
Чемпионка Украины в категории Атлетик-Физик, диетолог
Глютамін і його унікальні можливості

Багато досвідчених тренерів та професійних спортсменів вважають глютамін однією з головних спортивних добавок. Її прийом дуже важливий для всіх, хто займається видами спорту, пов'язаними з інтенсивними силовими навантаженнями.

Виявляється, амінокислота глютамін сприяє швидкому й ефективному росту м'язової тканини. Сконцентрована ця речовина, в основному, в м'язовій і кістковій тканини, а також в кров'яних клітинах. Причому в порівнянні з іншими амінокислотами глютаміну в організмі міститься найбільша кількість – близько 60%.

Глютамін безпосередньо впливає на синтез і розпад протеїнових клітин. Вчених і медиків давно зацікавила ця властивість. На виявлення взаємозв'язку між достатнім рівнем глютаміну і синтезом білкових клітин було направлено безліч клінічних та лабораторних досліджень. Згідно з деякими теоріями, такий вплив може бути пов'язаний з тим, чи достатня кількість води поставляється клітинам. При низькому рівні в клітинах запускаються катаболічні процеси; тоді як для анаболічних потрібна велика кількість рідини.

Помічено також, що глютамін сприяє швидкій регенерації клітин, пошкоджених в результаті тренувань. Це скорочує період відновлення, прискорює загоєння травм і розривів. Він також позитивно впливає на діяльність шлунково-кишкового тракту і допомагає боротися з цілою низкою проблем, пов'язаних з травленням.

Не менш важливою є здатність глютаміна блокувати глюкокортикоїди – особливий вид гормонів, які виробляються в організмі при стресах, внаслідок тривалих дієт або перенесених захворювань, а також при інтенсивних силових навантаженнях. Ця речовина клінічно показана, наприклад, людям в післяопераційний період або тим, хто отримав серйозні опіки.

Крім того, при прийомі цієї амінокислоти було підтверджено збільшення вироблення гормону росту, а також яскраво виражене посилення обміну речовин. Завдяки цьому всі корисні речовини і мікроелементи, які надходять в організм, ефективніше розподіляються між тканинами і клітинами, засвоюючись набагато краще.

Глютамін підсилює приплив до головного мозку збагаченої киснем крові. Це позитивно позначається на таких характеристиках мозкової діяльності, як концентрація уваги, пам'ять і розумові здібності.

При звичайному способі життя здоровій людині, яка не відчуває руйнівного впливу стресу або підвищених навантаженнях, достатньо тієї кількості амінокислоти, яка надходить разом з їжею. Що стосується спортсменів в період підготовки до змагань чи при інтенсивних тренуваннях, то додатковий прийом цієї спортивної добавки просто необхідний.

Добова доза розраховується виходячи з ваги, яку слід помножити на коефіцієнт 0,2. Отримане число (в грамах) ділять між 2-3 прийомами. Найбільшого ефекту можна досягти, вживаючи глютамін відразу після тренувань і перед сном.

Перейти до покупок

Відгуки про Глютамін і його унікальні можливості 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті