24.04.2017

Гейнери для ефективних тренувань

Александр Колодий
Бодибилдер, фитнес-блогер
Гейнери для ефективних тренувань
Сьогодні гейнер — це невід'ємна частина щоденного спортивного харчування. Серед великого різноманіття видів харчування для культуристів і спортсменів, гейнери користуються найбільшою популярністю не тільки завдяки їх результативності, а й активній рекламі в ЗМІ.
Але, як відомо, завжди є місце краплі дьогтю. У гейнерів, як і більшості видів спортивного харчування, існує величезна кількість противників. Ці «прихильники здорової маси» стверджують, що це "хімія", яка випалює м'язи, залишаючи лише порожню надуту оболонку.

Що насправді з себе представляють гейнери

Насправді, гейнер — це натуральна суміш, яка складається з вуглеводів і білків. Процентне співвідношення цих речовин може варіюватися від 50/40 до 75/15, в залежності від виробника і виду. Крім вуглеводно-білкової основи, цей вид харчування включає також суміш декількох протеїнів і вуглеводів з різним глікемічним індексом  - для постійного відновлення глікогену в м'язах і швидкого відновлення після активних занять спортом.
В добавок до основних компонентів, якісний гейнер відрізняє широкий спектр вітамінів, мінералів, ненасичених жирів і травних ензимів. Ці речовини забезпечують легке і швидке засвоєння білка, сприяють утворенню оптимального енергетичного потенціалу і   швидкому росту м'язової маси.
Всупереч помилковій думці про те, що гейнери — це їжа для набору маси, вони здатні привести спортсмена до вражаючих результатів без нанесення шкоди його здоров'ю.

Основні завдання:

- поповнення запасу вуглеводів і амінокислот перед тренуванням — для підвищення його результативності;
- відновлення втрачених в процесі занять спортом білків і вуглеводів;
- підвищення загальної калорійності денного раціону харчування.
Також їх прийом часто замінює один із прийомів їжі. Як правило, таке вживання суміші використовують досвідчені спортсмени, що дотримуються спортивного режиму і беруть участь в змаганнях з бодібілдингу.
Але чарівний склад і високі показники не дають швидкого результату. Красиве спортивне тіло — це наполеглива праця в спортзалах, збалансоване харчування і дотримання правил прийому гейнера.
- В тренувальні дні важливо вживати їх до і після тренування. Це збільшить витривалість і працездатність, прискорить відновлення і ріст м'язів.
Перед тренуванням бажано приготувати "коктейль сили", який складається з 25-30 грамів і 100-150 мл холодної рідини — молока, води, кефіру, йогурту. Приймати цю суміш потрібно за годину до тренування.
Стакан гейнер-напою по закінченню тренування поповнить втрачену кількість глікогену, білків і вуглеводів. Саме в період відновлення коктейль починає виконувати функції росту м'язів, тому вживати його слід не пізніше півгодини після закінчення занять. В не тренувальні дні гейнер — це засіб для збільшення маси тіла. Прийом невеликих кількостей суміші після основного прийому їжі дозволить "не зіскочити" з режиму і постійно контролювати свою вагу.
Дуже багато спортсменів грішать перевищенням денної або разової норми прийому. Це тягне за собою плачевні наслідки, адже перевищення максимально допустимої дози суміші — це гарантоване зростання жирової тканини, а не м'язової. Тому замість підтягнутого спортсмена можна перетворитися в пухку і не спортивну людину.
Перейти до покупок

Відгуки про Гейнери для ефективних тренувань 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті