19.05.2017

Для чого потрібен валін в спорті

Евгения Семченко
Чемпионка Украины в категории Атлетик-Физик, диетолог
Для чого потрібен валін в спорті

Для всіх білкових клітин організму основним будівельним матеріалом є амінокислоти. Існують два види подібних сполук – замінні і незамінні амінокислоти. Незамінні самі в організмі не синтезуються, тому необхідне надходження їх ззовні, причому постійно. Адже вони особливо важливі при інтенсивних фізичних навантаженнях і заняттях в спортзалі.

Валін – це одна з трьох основних незамінних амінокислот, що має розгалужений ланцюг; своєю назвою вона зобов'язана звичайній валеріані. Саме завдяки валіну відбувається біосинтез вітаміну В5 (інакше – пантотенової кислоти), який допомагає долати наслідки стресів або хронічної втоми і зменшує вироблення кортизолу. Ще однією важливою особливістю валіна є те, що він впливає на ріст всіх тканин, оскільки є одним з основних компонентів цього процесу.
     
Відновлюючи клітини та м'язи після фізичного навантаження, валін прискорює синтез білка і покращує регенераційні процеси. Подібно іншим важливим амінокислотам, ця речовина служить потужним джерелом енергії в м'язових клітинах і мембранах. Завдяки їм поліпшується такий показник, як інтенсивність і швидкість м'язових скорочень, що позитивно позначається на загальній координації рухів. Також валін здатний знизити чутливість організму до температурних перепадів і навіть підвищити больовий поріг.

Відповідно до проведених недавно досліджень, валін активно бере участь в підтримці азотистого балансу, що особливо важливо для атлетів, які активно тренуються. Валін також підтримує нормальний рівень серотоніну в організмі, а адже цей гормон не тільки покращує емоційну стійкість, але і підвищує судинний і м'язовий тонус.

Валін міститься в багатьох натуральних продуктах як тваринного, так і рослинного походження. Найбільше його в курячих і перепелиних яйцях, яловичому м'ясі, рибі, молоці, рисі, волоських горіхах, бобових і деяких зернових культурах. Як правило, в середньому людині потрібно від 2 до 4 г цієї речовини. При досить збалансованому харчуванні цей елемент буде надходити в організм регулярно.

Однак в разі важких фізичних навантажень і при необхідності відновлення пошкоджених тканин 4 г на добу буде вже недостатньо. Зрозуміло, для тих, хто постійно тренується в спортзалі, цей показник подвоюється і навіть потроюється. Якщо спортсмен активно займається нарощуванням маси, то йому необхідно додаткове надходження валіна в організм у вигляді спеціальних спортивних добавок.
 Найкращим чином валін засвоюється при одночасному прийомі з іншими незамінними амінокислотами – лейцином і ізолейцином, добре поєднується також з іншими амінокислотами протеїнової групи. Як правило, вживають валін до і після силового навантаження, розділивши необхідну добову дозу на декілька прийомів.
Перейти до покупок

Відгуки про Для чого потрібен валін в спорті 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті