18.12.2018

Амінокислота цитрулін в спортивному харчуванні

Александр Колодий
Бодибилдер, фитнес-блогер
Амінокислота цитрулін в спортивному харчуванні
У необхідності для організму такої амінокислоти , як цитрулін, сьогодні вже ніхто не сумнівається. Дійсно, це з'єднання не відноситься до так званих будівельних білків, однак воно здатне знешкоджувати вплив аміаку, тим самим нейтралізуючи сечовину і молочну кислоту в клітинах і тканинах.

Крім цього, цитрулін виконує цілий ряд відповідальних функцій. Він бере участь в обміні речовин і покращує циркуляцію крові, підсилює захисні функції організму і активізує дію імунної системи.

Крім того, існує ще й специфічний вплив цієї речовини, який робить його таким популярним у спортсменів, які активно тренуються.

По-перше, він стимулює природне виробництво такої важливої ​​амінокислоти, як аргінін , що допомагає забезпечувати м'язи і тканини, що працюють, кров'ю, киснем і необхідними поживними речовинами. Тим самим він підтримує пампінг м'язів.

По-друге, цитрулін здатний впливати на підтримання балансу азоту в крові, що є досить значимим фактором в процесі накачування м'язів.

Нарешті, активне сприяння виведенню сечовини і молочної кислоти, які накопичуються в м'язах, що працювали, прискорює відновні процеси після силових навантажень і нормалізує білковий обмін. Це допомагає швидше зняти м'язове стомлення після інтенсивних тренувань.

Проведені численні дослідження впливу цитруліну на організм спортсмена показали його вплив на вироблення інсуліну і креатину , а також підвищення рівня АТФ майже на третину.

Цитрулін ще й тим корисний атлетам, які активно тренуються, що він є своєрідною енергетичної добавкою. Його прийом дозволяє підвищити інтенсивність і результативність силових навантажень. Крім того, він перешкоджає тому, щоб виник ефект перетренованості, що особливо важливо в період підготовки до змагань.

Випускається це спортивне харчування у вигляді цитруліна малата ( з'єднання цитруліна з яблучною кислотою). Позитивні моменти можна відчути вже на четверту добу після початку прийому амінокислоти, однак найбільший ефект спостерігається через два тижні. Рекомендується приймати цю добавку курсами по одному-два місяці, а потім робити місячну перерву.

Прийом 6 г на добу вважається мінімальною дозою, яка дає позитивний результат. Для посилення впливу можна збільшити цю дозу втричі. Фахівці радять приймати цитрулін за півгодини до тренувань, бажано на голодний шлунок. Якщо необхідний додатковий прийом, цю спортивну добавку можна приймати вранці натщесерце та ввечері перед сном.

Поєднання цитруліна з іншими препаратами (аргинином, L-карнітин, карнозином і аргініном) здатне завдяки синергетичному ефекту посилювати вплив окремих компонентів і більш бажано в комплексних спортивних добавках.
Перейти до покупок

Відгуки про Амінокислота цитрулін в спортивному харчуванні 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті