16.06.2019

Прості правила по прийому харчових добавок

Денис Лысюк
Бодибилдер-любитель
Прості правила по прийому харчових добавок

Всі спортсмени, які приходять в тренажерний зал, прагнуть того, щоб отримати міцне накачане тіло і рельєфні м'язи. Однак одних силових навантажень для цього недостатньо.  Спеціальні спортивні добавки є обов'язковою умовою для досягнення цілей, причому їх ефективність вже не ставиться під сумнів ні медиками, ні тренерами, ні самими атлетами. Однак для отримання максимальної користі важливо дотримуватися певних правил їх прийому.

Існує п'ять основних харчових добавок, що застосовуються в спортивному харчуванні.
   
В першу чергу це протеїновий порошок, який виготовляється з сироваткового білка і казеїну. Сироватковий протеїн характеризується тим, що дуже швидко засвоюється організмом, тому м'язові клітини можуть моментально поповнювати запаси амінокислот, що витрачаються під час тренування. Однак для більш довгострокового впливу необхідний «повільний» протеїн, отриманий із казеїну. Помічено, що його дія має більш тривалий ефект – 6-7 годин. Тому оптимальним рішенням буде комбінований прийом обох цих препаратів для регулювання рівня амінокислот у крові: «швидкий» протеїн приймається відразу після навантаження, а «повільний» - перед сном.
    
Для поліпшення працездатності і підвищення інтенсивності тренувань всім спортсменам необхідний креатин. Якщо вживати цю добавку разом з протеїном і вуглеводами, то його засвоюваність буде вищою. Тому одночасно з прийомом креатину (не суттєво моногідратом або фосфатом) можна випити склянку фруктового соку, з'їсти пару бананів або вуглеводних батончиків.
     
Аргінін дуже важливий для всіх, хто займається інтенсивними силовими навантаженнями. Сприяючи синтезу окису азоту, він розширює невеликі судини і капіляри, посилюючи тим самим приплив крові до працюючих м'язів. Це дає вироблення більшої енергії і дозволяє займатися з максимальною віддачею, довше не відчуваючи втоми. Рекомендується приймати 3-5 г цієї спортивної добавки натщесерце за 30 хвилин до тренування.
    
Незамінна амінокислота глютамін не лише збільшує клітинний об'єм, але і бере участь в синтезі глікогену – цього природного «палива» для м'язів. Загальні рекомендації по прийому – 5 г на добу, проте в періоди особливо інтенсивних навантажень або змагань ця доза може бути збільшена вдвічі.
    
Хоча вітаміни і мінерали не беруть участь безпосередньо в процесі зростання м'язової тканини, вони все ж є дуже важливою складовою щоденного раціону спортсмена. Справа в тому, що вітаміни і мінерали допомагають відрегулювати багато обмінних та енергетичних процесів, що проходять в організмі . Крім того, вони послаблюють вплив на клітини вільних радикалів, які виробляються під час силових навантажень. Для кращого засвоєння тих же протеїнів, а також інших важливих речовин, необхідний весь вітамінний "ланцюжок".

Відгуки про Прості правила по прийому харчових добавок 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті