11.11.2018

Помилки новачків на тренуваннях в тренажерному залі

Соколовский Роман
Бодибилдер, фитнес-блогер, участник телевизионных проектов
Помилки новачків на тренуваннях в тренажерному залі
Як практично в будь-якій області, новачкам в тренажерному залі властиво робити певні помилки. Пов'язано це як з відсутністю досвіду, так і з недостатністю знань про фізіологію власного організму.

Звичайно, не робить помилок тільки той, хто нічого не робить. Однак часто такі помилки в тренажерному залі стають причиною всіляких травм і загального погіршення стану спортсмена. Для того, щоб скоротити ризик неприємних наслідків, прислухайтеся до порад досвідчених атлетів і тренерів.

Мабуть, помилка, що зустрічається найчастіше – це робота в залі без конкретного чіткого плану. Якщо кидатися від одного тренажера до іншого, весь час змінюючи навантаження, то такі безсистемні тренування нічого, крім розтягувань, не принесуть. Якщо ви маєте намір чогось реально досягти, то вам обов'язково потрібно мати детальний план тренувань по днях, написаний у співавторстві в тренером. Там повинні бути чітко вказані вправи, кількість підходів, певна вага та ін.

Майте на увазі, що вам не підійде план тренувань вашого приятеля чи будь-якої зірки, типу Залізного Арні. Цей план повинен бути складений спеціально для вас, з урахуванням ваших цілей, ваги та інших даних, а також часу, який ви збираєтеся приділяти роботі в залі.

Ще однією розповсюдженою помилкою є думка – чим більше навантаження, тим швидше можна досягти результату. Частково це справедливо, але тільки частково. Адже ваші м'язи ростуть і міцніють не під час роботи в спортзалі. Після отриманого навантаження їм потрібен певний час на відновлення і відпочинок. Саме тоді м'язи починають активно рости.

Професійні бодібілдери давно помітили, що найкращих результатів можна досягти, якщо займатися два-три рази на тиждень, активно навантажуючи всі групи м'язів. Тоді часу між тренуваннями цілком вистачає м'язам для відновлення і нарощування маси.

Багато людей, які прийшли в спортзал, щоб схуднути і підкачати свою фігуру, чомусь переконані, що для досягнення цього результату необхідно дуже мало їсти. Насправді, харчуватися потрібно не мало, а грамотно. Людині при фізичних навантаженнях просто необхідно збалансоване повноцінне харчування, в якому містяться і білки, і складні вуглеводи, і жири, і мікроелементи з вітамінами.

Для того, щоб схуднути, бажано обмежити себе в простих вуглеводах і підраховувати добову кількість з'їдених калорій. Крім того, недостатня кількість протеїнів або амінокислот, які необхідні спортсмену, можна отримати за допомогою спортивних добавок.  Тільки не варто плутати якісне і корисне спортивне харчування зі стероїдними препаратами, що діють на гормональний фон організму. Останні дійсно можуть дати непередбачуваний ефект, а ось спортивні добавки постачають м'язи і тканини атлета додатковим будівельним матеріалом.

Сподіваємося, що наші рекомендації зроблять ваші тренування ефективнішими та безпечнішими.

Відгуки про Помилки новачків на тренуваннях в тренажерному залі 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті