21.04.2019

Препарат мелатонін в житті спортсмена

Александр Колодий
Бодибилдер, фитнес-блогер
Препарат мелатонін в житті спортсмена
Дивовижний гормон мелатонін був відкритий не так давно, в 1958 році. Але навіть за такий короткий період він встиг завоювати популярність не лише у спортсменів. Необхідність в додатковому його прийомі виникає практично у всіх людей старше 40 років, оскільки приблизно в цьому віці організм вже практично перестає його самостійно виробляти. Ця необхідність зумовлена цілою низкою чудових властивості мелатоніну.

Мелатонін виробляється епіфізом (або шишкоподібною залозою), маленьким органом, розташованим в головному мозку. Основне його завдання – регулювання циклічного чергування сну і неспання. Сигналом для початку його виробництва є наступання темряви, причому концентрація його в крові в 30 разів вище вночі, ніж в денний час. Саме завдяки мелатоніну людина може заснути ввечері і спати міцним сном до ранку.

Але нормалізація сну – головне, але не єдине завдання цього гормону. Він також зміцнює ендокринну систему, нормалізує артеріальний тиск, покращує роботу шлунково-кишкового тракту і травлення, сприяє кращій регенерації пошкоджених тканин, захищає клітини від шкідливої ​​дії вільних радикалів, тим самим уповільнюючи процеси старіння. Всі ці функції мають ще більш важливе значення для людей при серйозних фізичних та емоційних навантаженнях, а саме для спортсменів.

Для спортсмена вкрай важливий повноцінний відпочинок, який є ключовою складовою тренувального процесу. Якщо порушується час релаксації м'язової і нервової систем – всі тренування і докладені зусилля можуть виявитися безрезультатними. Але ж складні тренування, переїзди, змагання – це суцільні стреси. Саме препарат мелатонін в спортивному харчуванні допоможе привести в норму добовий режим. Крім того, завдяки своїм антистресовим властивостям цей гормон покращує емоційний стан.

Життя в професійному спорті – це постійні переїзди і перельоти, що негативно позначаються на внутрішніх біологічних годинниках. Однак помічено, що якщо почати приймати мелатонін за 5-7 днів до передбачуваної дати переїзду, то настроювання циркадних ритмів відбувається набагато швидше.

Дослідження показали, що мелатонін впливає не тільки на здатність до повноцінного відпочинку і швидкого відновлення, але і покращує такі показники, як аеробна, швидкісна і динамічна витривалість. При цьому протипоказань для його прийому практично немає.

Ще один плюс препарату мелатоніну в тому, що він не здатен викликати звикання. Дозування слід підбирати індивідуально, починаючи з мінімальної дози в 0,3-0,5 мг, при необхідності її можна збільшити до 3 або навіть 6 мг, але не перевищуючи дози в 10 мг на добу. Приймати його найкраще за годину-півтори до того часу, як ви плануєте лягти спати.

Відгуки про Препарат мелатонін в житті спортсмена 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті