09.12.2018

Корисні властивості лляної олії для людей, які займаються спортом

Евгения Семченко
Чемпионка Украины в категории Атлетик-Физик, диетолог
Корисні властивості лляної олії для людей, які займаються спортом

Одні лише силові навантаження не принесуть спортсмену бажаних результатів, якщо не поєднувати їх з правильним харчуванням. Згідно зі статистикою, навіть наполегливі і тривалі тренування в спортзалі лише на 3/4; впливають на побудову правильного тіла і його результативні показники. На чверть фізичний стан і спортивні успіхи атлета залежать від його раціону.

На сьогоднішній день лляне масло можна з повним правом віднести до одного з кращих джерел мононасичених, а також поліненасичених жирних кислот. Спортсменам і всім, хто займається активними фізичними навантаженнями, просто необхідно щодня включати ці речовини до складу свого харчування, оскільки вони не виробляються в організмі самостійно. Омега-3, Омега-6 і Омега-9 легко засвоюються, швидко всмоктуючись через кишечник. Ці сполуки беруть участь в обмінних процесах в організмі і сприяють кращій проникності клітинної мембрани.

Завдяки незамінним жирним кислотам поліпшується постачання робочих м'язів киснем, активізується передача нервових імпульсів і прискорюється процес розщеплення жирів, який супроводжується виділенням додаткової енергії.

Прийом лляної олії сприяє поліпшенню обмінних процесів і нормалізації травлення. У свою чергу це впливає на швидке відновлення втомлених м'язів після напружених тренувань, а також скорочує рекреаційний період після змагань.

Омега-кислоти сприяють очищенню судин, розчиняючи і виводячи холестеринові бляшки, а також накопичені шлаки і токсини. Крім того, вітаміни А і Е, що знаходяться в лляній олії підвищують еластичність не тільки м'язових волокон, а й суглобів. Недарма спортивні медики прописують атлетам прийом цього продукту в разі отриманих травм або перенесених оперативних втручань. Будь-які розтягування або удари є показанням до того, щоб обов'язково включити в свій раціон льняне масло.

Активізація обміну речовин на клітинному рівні позитивно позначається на синтезі білків – будівельного матеріалу для м'язових клітин. Якщо спортсмен працює над збільшенням м'язової маси, користь від лляної олії для нього буде безсумнівною.

Для найкращого результату слід приймати масло тільки холодного віджиму, без термічної обробки, адже в результаті нагрівання більшість корисних властивостей цього продукту просто губиться. Щоб забезпечити свій організм достатньою добовою дозою незамінних моно- і поліненасичених кислот, спортсмену достатньо просто випивати двічі на день по столовій ложці лляної олії або додавати у вже готові салати та інші страви, а також використовувати в складі протеїнових коктейлів.

Під час періоду відновлення після перенесених навантажень можна збільшити кількість масла в раціоні до 3-4 ложок. Зберігати придбане лляне масло краще в холодильнику, оскільки воно має властивість змінювати свій склад під впливом тепла і світла.

Відгуки про Корисні властивості лляної олії для людей, які займаються спортом 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті