18.12.2018
5 1

Як приймати амінокислоти

Денис Лысюк
Бодибилдер-любитель
Як приймати амінокислоти

Амінокислоти, які є складовою частиною білкових сполук, вважаються найважливішими компонентами для нормального функціонування як всього організму в цілому, так і його окремих органів і систем.

Для тих, хто активно займається спортом і постійно відчуває різні силові навантаження, особливо цінним можна назвати здатність амінокислот відновлювати пошкоджені м'язові волокна, сприяти регенерації тканин, спалювати зайві жирові відкладення і прискорювати ріст мускулатури. Крім того, за допомогою амінокислот організм виробляє різні ферменти і хімічні сполуки, що регулюють багато процесів життєдіяльності, що допомагають виведенню продуктів розпаду, зміцненню імунітету і підвищенню обміну речовин.

ВАЖЛИВО: при дефіциті амінокислот, значно знижується фізична активність, внаслідок 
чого зростає ймовірність отримати травму.

Для спортсменів і бодібілдерів випускаються різні форми цих сполук – у вигляді таблеток, суспензій, капсул або порошків. У деяких випадках, коли потрібно прискорене засвоєння амінокислот (наприклад, після напружених змагань), можна використовувати внутрішньом'язові ін'єкції. Однак, як показали численні тести, таке застосування не має особливих переваг перед прийомом, скажімо, порошкових або розчинних форм препарату, проте може призвести до виникнення різних ускладнень.

Коли слід вживати амінокислоти та дозування

Як правило, організм засвоює амінокислоти досить швидко, тому для того , щоб запобігти каталітичним процесам в м'язах, спортивне харчування слід вживати відразу після тренувань. Також важливим є ранковий прийом, відразу після пробудження, оскільки це дозволить знизити рівень кортизолу, що підвищується в організмі в цей час доби.

Разова доза

Підібрати індивідуальну дозу препарату можна, виходячи з точної кількості речовини в спортивній добавці, тому обов'язково уважно вивчіть інструкцію і рекомендації по прийому. Середня разова доза дорівнює 5-10 г в день за два-три прийоми. Якщо вашою метою є швидке схуднення, то кількість порцій в день можна збільшити, додатково вживаючи амінокислоти між прийомами їжі. Це доцільно для придушення апетиту і підвищення метаболізму.

Добова доза

Кількість спортивних амінокислот т білків, що споживаються за добу, безпосередньо залежить від того, яким видом спорту ви займаєтеся. При цьому потрібно враховувати, що навіть найактивніші спортсмени не вживають більше 1,7 г на 1 кг маси тіла на добу. Також варто не забувати, що такі елементи, як лейцин і глютамін під час приготування їжі руйнуються, з цієї причини найкращим джерелом білка є рослинні продукти.

Прийом з іншими видами спортивного харчування

Амінокислоти, як правило, добре поєднуються з іншими видами спортивного харчування, за винятком протеїнів, енергетичних батончиків і гейнерів. Останні дещо знижують швидкість засвоєння амінокислот. Незважаючи на те, що побічні явища при передозуванні зустрічаються вкрай рідко, починати прийом слід з обережністю, уважно стежачи за можливими реакціями свого організму.

Хочемо звернути вашу увагу на те, що деякі виробники поєднують амінокислоти з іншими речовинами, наприклад, з білком, що робить їх питому вагу в складі добавки набагато меншою. Тому для того, щоб правильно розрахувати необхідну для себе кількість препарату, а також для того, щоб заощадити свої кошти, уважно читайте інформацію на етикетці до того, як придбаєте даний товар.

Перейти до покупок

Відгуки про Як приймати амінокислоти 1

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Интересный материал, хорош для понимания, хотелось бы также понять какие аминокислоты стоит покупать

Інші корисні статті