03.03.2020
5 2

Енергетики в спортивному харчуванні

Соколовский Роман
Бодибилдер, фитнес-блогер, участник телевизионных проектов
Енергетики в спортивному харчуванні
Ні для кого не секрет, що спортсмени використовують різні хитрощі, для підвищення ефективності своїх занять. Крім спортивного харчування сюди відносять і спеціальні добавки - спортивні енергетики. Незважаючи на популярну думку, ці добавки аж ніяк не є стероїдами, допінгом або іншої спеціальної "хімією". Це корисні вуглеводні речовини, необхідні для підтримки спортивної форми, що надають додаткову енергію спортсменам.

Ізотоніки (як називають енергетики спортивні дієтологи) - це вуглеводні або вуглеводно- протеїнові речовини, що складаються з вуглеводів з різноманітною довжиною ланцюжка (як правило, моносахарид, ліки, мальтодекстрин і ін.).

Крім основних речовин, до складу енергетиків входять стимулюючі речовини, такі як кофеїн, чайне дерево, концентрат гуарани, інозит і т.п. Дані матеріали мають прекрасну тонізуючу дію. Входячи до складу поліенергетиків, ці речовини можуть вживатися спортсменами окремо. Часто таке практикують атлети, які турбуються про стан своєї серцево-судинної системи.

Крім тонізуючих речовин, до складу якісних енергетиків обов'язково входять мінерали, вітаміни, поліненасичені жири і амінокислоти . Вони дозволяють швидше засвоїтись енергетичним компонентам в організмі спортсмена.

Поєднуючи в собі всі речовини, необхідні для підтримки запасу енергії, енергетики виконують такі функції:
  • підтримка соляного балансу в організмі. Всім бодібілдерам та спортсменам відомий трохи солонуватий смак. Це пояснюється наявністю натрію і калію, що активно поповнюють запас солі, який втрачається з потом під час тренувань;
  • поліпшення діяльності мозку і концентрації уваги під час тренувань. Завдяки наявності кофеїну і екстракту чагарнику, людина постійно перебуває в піднесеному настрої і здатна контролювати хід занять. До того ж речовини, що входять до складу енергетика здатні спалювати зайвий жир;
  • збільшення витривалості під час тренування. Енергетики збагачені мальтодекстрином, кришталевою левулезою, які швидко розщеплюють вуглеводи, вивільняючи енергію. В результаті підвищується витривалість і збільшується м'язова маса;
  • зменшення жирової тканини, завдяки наявності L-новаіна.
Як приймати енергетики

Ізотоніки мають вигляд білого порошку. Як правило, його вживають перед тренуванням в пропорції   50 грамів на 500 мл води. Насправді, це класична доза. Сучасні виробники пропонують свої варіанти прийому, тому дуже важливо читати опис на упаковці.

Якщо говорити про час прийому, то рекомендується приймати напій між підходами до нових вправ. Бажано пити коктейль малими ковтками, оскільки саме такий прийом забезпечує пропорційне всмоктування речовин в організм.

Спортивні лікарі не рекомендують вживати енергетики перед сном, оскільки це негативно позначається на якості відпочинку.
Перейти до покупок

Відгуки про Енергетики в спортивному харчуванні 2

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Отлично

Прежде чем приобрести энергетический напиток, многие спрашивают у тренера или знакомых про лучшие спортивные энергетики, доступные на современном рынке. Но я бы рекомендовал самостоятельно сравнить составы и цены. Основой состава спортивных энергетиков являются углеводы с различной длиной цепи. Чаще всего это глюкоза, мальтодекстрин и кристаллическая фруктоза. При расщеплении с разной скоростью эти углеводы обеспечивают организм спортсмена энергией и силой для продолжительных тренировок. Также они защищают от расщепления белка.

Інші корисні статті