03.02.2017

Швидкий чи повільний протеїн, що вибрати

Соколовский Роман
Бодибилдер, фитнес-блогер, участник телевизионных проектов
Швидкий чи повільний протеїн, що вибрати
У необхідності підживлення організму спортсмена, який активно тренується, протеїновими добавками сьогодні вже ніхто не сумнівається. Однак не так давно з'явилися на ринку спортивного харчування так звані повільні протеїни та породили нові запитання: який же протеїн краще – повільний або швидкий, і в який час найкраще вживати ці добавки?

Почнемо з того, що повільний протеїн (а це міцелярний казеїн або загальний молочний протеїн) допомагає м'язам звільнятися від накопиченого в процесі тренування азоту протягом більш тривалого часу. У той же час швидкий протеїн (ізолят розчинного сироваткового протеїну або його гідролізат, а також соєвий протеїн) найбільш ефективний відразу після великого силового навантаження.

Були проведені тримісячні дослідження спортсменів, дві групи яких вживали швидкий і повільний протеїни. В результаті були отримані дані, які говорять про те, що швидкий протеїн набагато більше здатний збільшити суху масу тіла (майже в шість разів). Крім того, в контрольній групі збільшилися показники сили. Дослідники вважають, що цей ефект пов'язаний із швидкою засвоюваністю сироваткового протеїну, адже отримані амінокислоти проникають в м'язові тканини майже відразу, сприяючи синтезу цього ферменту в м'язах.

У тому випадку, коли перед спортсменом ставляться інші завдання і необхідно підтримувати високий рівень амінокислот і пептидів протягом досить тривалого часу, слід вживати саме повільні протеїни. Вони здатні звести до мінімуму катаболізм в м'язовій тканині під час великих перерв між прийомами їжі. Це необхідно, наприклад, під час нічного сну, адже в цей період надходження амінокислот з продуктів харчування неможливо.

Згідно з дослідженнями, проведеними нещодавно голландськими вченими, у спортсменів, які вживають казеїновий гідролізат під час тренування і додатково перед сном , спостерігалося стабільне зростання синтезу протеїну в м'язових волокнах. Цікаво, що рівень амінокислот в крові, який виріс відразу після прийому цієї спортивної добавки, залишався підвищеним протягом всієї ночі.

Іншими словами, повільні протеїни стимулюють синтез амінокислот в нічний час, а швидкі протеїни підсилюють цей процес в післятренувальний період. Виходячи з цього, кожен спортсмен може підібрати для себе ту форму спортивного харчування, яка йому необхідна. Однак слід враховувати, що протеїн надходить в організм також з продуктів харчування. Тому розраховуючи кількість спортивної добавки, необхідно брати до уваги загальний раціон спортсмена.
Перейти до покупок

Відгуки про Швидкий чи повільний протеїн, що вибрати 0

Додавання відгуку

Як вас звуть? Введіть коректно ім'я
Электронна пошта Введіть коректно email
Що ви думаєте? Заповніть поле

Дякуємо, Ваше повідомлення надіслано на модерацію!

Інші корисні статті